Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
27.01.2022 12:30

Prievidza v rámci participatívneho rozpočtu podporí osem projektov


Ilustračná snímka.


Tanečné kurzy pre zdravotne znevýhodnené deti či projekt paliatívnej starostlivosti podporí financiami samospráva Prievidze v rámci aktuálneho ročníka participatívneho rozpočtu. Vo verejnom hlasovaní uspelo celkom osem občianskych zámerov, ktoré si rozdelia 40 000 eur.


"Obyvatelia predložili celkom desať projektov. Ich autormi sú aktívni občania, ktorí svoj čas a energiu venovali tomu, aby pre svoje mesto či komunitu vytvorili nové a obohacujúce zámery," uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Finančnú podporu zo strany samosprávy dostanú projekty Ľudia parku - park ľuďom II., Aj malé deti chcú hrať basketbal, Aby rodina zostala spolu, Tanec nás spája, Pomoc pre chorých v domácom prostredí, Horná Nitra - región našich detí, Život vo vode a oddych v prírode a Záhrada v meste.

Do verejného hlasovania sa zapojili obyvatelia nad 15 rokov s trvalým alebo prechodným pobytom v meste. Každý obyvateľ mohol odovzdať svoj hlas najviac piatim projektom. Spolu mestu doručili 2365 platných hlasovacích lístkov. "O tom, či sa projekt bude realizovať, sa však nerozhodovalo len vo verejnom hlasovaním. Tak, ako po minulé roky, bolo súčasťou výberu projektov aj verejné zvažovanie. To malo na celkovom výsledku podiel 20 percent," pripomenul Ďureje.

Na tejto forme rozhodovania sa podľa neho zúčastnili autori jednotlivých projektov. "Na začiatku verejného zvažovania si účastníci dohodli kritériá, na základe ktorých hodnotili jednotlivé projekty. Žiadny autor projektu nemohol hodnotiť vlastný projekt," doplnil.

Víťazné projekty budú ich autori realizovať počas tohto roka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2021
Tretí ročník participatívneho rozpočtu hodnotí samospráva ako úspešný
Minuloročný tretí ročník participatívneho rozpočtu v Prievidzi hodnotí miestna samospráva ako úspešný. Život v meste pomohlo zlepšiť osem občianskych projektov, ktoré prispejú k lepšiemu vzdelávaniu či sociálnej pomoci. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
29.11.2021
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesto pozastavilo
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesta Banská Bystrica je dočasne prerušené. Dôvodom je 90-dňový núdzový stav, ako aj zákaz vychádzania. Informoval o tom banskobystrický magistrát na sociálnej sieti.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
29.04.2022
V rámci participatívneho rozpočtu PSK rozdelili 130 000 eur pre 13 projektov
Na revitalizáciu ulice, dovybavenie areálu, opravy chodníkov, fasád či zabezpečenie ozvučenia i zriadenia open air minimúzea travertínov sa použijú financie v rámci participatívneho rozpočtu. Rozhodla o tom verejnosť v rámci SMS hlasovania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %