Streda 22.01.2020
Dnes má meniny 
Zora
°C
19.09.2015 05:29

Príprava Územného plánu Prešova finišuje. Zohľadní cyklotrasy aj vizuálny smog


O definitívnej podobe územného plánu Prešova rozhodne mestské zastupiteľstvo koncom roka. (Foto: Facebook)


V rámci obdobia určeného na podávanie pripomienok sa 5. augusta uskutočnilo aj verejné prerokovanie návrhu. Po spracovaní a vyhodnotení všetkých podnetov sa Prešovčania môžu oboznámiť s návrhom Zmien a doplnkov 2015 územného plánu mesta.


V súčasnosti plynie zákonná tridsaťdňová lehota na jeho pripomienkovanie. Zverejnený návrh Zmien a doplnkov 2015 Územného plánu mesta Prešov obsahuje návrh 132 zmien funkčného využívania pozemkov na území mesta, na štyridsiatich miestach zaznamenáva skutočnosť, že na nich už bola realizovaná plánovaná výstavba. Zmeny a doplnky sú navrhované aj v textovej a záväznej časti územného plánu. Do záväznej časti je napr. zapracovaná nová hierarchia cyklistických trás podľa riešenia generelu cyklistickej dopravy, upravený regulatív pre umiestňovanie reklamných zariadení a podstatne doplnený regulatív na umiestňovanie staníc mobilných operátorov na území mesta podľa návrhu občianskeho združenia.

Na mestský úrad bolo doručených 165 podnetov od obyvateľov, vyše 50 návrhov bolo zapracovaných z vlastných poznatkov pracovníkov oddelenia územného plánovania a urbanizmu MsÚ a doručené boli aj podklady od 12 dotknutých štátnych organizácií a dotknutých obcí. Finálne prerokovanie a schvaľovanie Zmien a doplnkov 2015 v MsZ sa predpokladá koncom tohto roka.

 

Autor: (ts-msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2020
Samospráva vlani zrealizovala investície za viac ako 5,5 milióna eur
Samospráva Prievidze vlani zrealizovala investície za viac ako 5,5 milióna eur. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi ide o jednu z najvyšších súm v rámci kapitálových výdavkov mesta.
viac
15.01.2020
Prezidentka: Funkčné samosprávy prispievajú k rastu i prosperite celej krajiny
Silné samosprávy sú najlepšou poistkou demokracie, akú krajina môže mať. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla vo svojom príhovore pri stretnutí so zástupcami samosprávnych združení, ktorí dostali do Prezidentského paláca pozvanie v rámci novoročných prijatí hlavy štátu.
viac
15.01.2020
Viliam Ruttkay-Nedecký - 128. výročie narodenia
Viliam Ruttkay-Nedecký, slovenský maliar, pedagóg sa narodil 14. 1. 1892 v Príbovciach. Jeho korene siahajú do starého turčianskeho šľachtického rodu.
viac
15.01.2020
ZMOS vypracoval analýzu sociálneho dialógu na lokálnej úrovni
Združenie miest a obcí Slovenska vypracovalo analytickú štúdiu venovanú sociálnemu dialógu na úrovni miestnej územnej samosprávy krajín V-4 a Ukrajiny. Dokument mapuje historický vývoj, reflektuje na trendy a skúsenosti a ponúka východiska pre Slovensko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %