Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
21.05.2022 07:50

Pripravili deťom netradičnú oslavu ich sviatku


Ilustračný výrez plagátu


Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí vyrazí v sobotu 28. 5. historický vlak v naozaj netradičnom zložení (zostáva prekvapením až do samého štartu) z Košíc až do Slavošoviec, kde je pripravený pestrý program.


Azda najväčšou raritou bude možnosť nazrieť v rámci exkurzie do tamojšej slávnej papierenskej fabriky SHP Slavošovce, kde sa kedysi vyrábali zošity a dnes je to najväčší závod na výrobu servítok.

„Už teraz môžem prezradiť, že na každého účastníka čaká malé prekvapenie a pre deti ešte čosi navyše. V rámci turistiky si budú môcť cestujúci zvoliť aj nenáročný výlet do Slavošovského železničného tunela pod Homôlkou, ktorým nikdy žiadny vlak neprešiel, no patrí medzi najväčšie atrakcie regiónu,“ informuje riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.              

Pre rodičov a deti, ktorí majú radi dobšinského rozprávky, budú môcť zájsť do jeho rodného domu, kde sa nachádza expozícia najslávnejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského.              

Napokon, kto by si chcel Veľký Vlakový Výlet užiť iba tak, lážo - plážo, obec Slavošovce pripravila pre najmenších na tamojšom futbalovom ihrisku aj zábavný program so skákajúcimi atrakciami či súťažnými disciplínami. Pri tejto príležitosti sa bude dať kúpiť guláš, klobáska či iné dobroty.              

No a samozrejme, aký by to bol veľký vlakový výlet bez kyvadlových vlakov. „Aj tentoraz sme pripravili niekoľkonásobný prechod dolinou od Paškovej až po Slavošovce tak, aby sa dosýta navozil každý, kto by si chcel vychutnať starú železničnú trať, po ktorej už pravidelné osobné vlaky nejazdia takmer dve desaťročia,“ dodal Ľ. Lehotský.  

INFORMÁCIE A LÍSTKY 

Autor: (ts-Zuzana Lehotská, Detská železnica Košice, o. z.)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2019
Deň detí, nábor mladých i veľký vlakový výlet do praveku
Košická detská historická železnica pripravila pre svojich najmladších a najvernejších cestujúcich malú odmenu pri príležitosti ich sviatku.
viac
10.07.2019
Vlakový výlet na Ľubovniansky hrad, do skanzenu a stredovekého tábora
Netradičný prázdninový deň pre celú rodinu prináša Veľký vlakový výlet Detskej železnice Košice a Železničnej kompánie Slovenska. Historická súprava na čele s takmer storočnou parnou lokomotívou vyrazí z košickej hlavnej železničnej stanice do Starej Ľubovne už túto sobotu 13. júla o 6:45.
viac
25.05.2021
Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli
O tom, či mali deti hračky aj v minulosti, čo robili, keď nebol televízor či počítač a ako sa im žilo kedysi v kaštieli sa môžete dozvedieť na prvom Veľkom vlakovom výlete z Košíc do Betliara a Dobšinej už túto sobotu 29. mája.
viac
22.06.2021
Detská železnica vypraví vlak za medzevským drakom
Nadšenci železničnej nostalgie z občianskeho združenia Detská železnica Košice vďaka dlhoročnej spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom v Medzeve sa v sobotu 26. júna vydajú na ďalší poznávací výlet z Košíc.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %