Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
15.08.2023 09:30

Program Baníckeho jarmoku bude reflektovať na dvojicu výročí mesta


Ilustračná snímka.


Program tohtoročného Baníckeho jarmoku v Prievidzi bude reflektovať na 910. výročie prvej písomnej zmienky i na 640 rokov od udelenia mestských práv.


V roku výročí tak budú na 37. ročníku najväčšieho podujatia v meste od 7. do 10. septembra vystupovať výlučne prievidzskí umelci a kapely, v ktorých hrajú Prievidžania. Informovala o tom riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi Dana Horná.

Jarmok sa bude tradične konať na Námestí J. C. Hronského, Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku. Okrem toho organizátori pripravili aj novinku, kultúrny program doplnia dve divadelné predstavenia, ktoré sa budú konať v Dome kultúry (DK) Prievidza a v Kultúrnom dome (KD) Necpaly.

Predzvesťou podujatia bude 7. septembra v DK Prievidza divadelná komédia Ženba v podaní Divadla "A" a Divadla Shanti. Jarmok 8. septembra otvorí banícky sprievod, hlavný program otvorí Banícky spevokol Kahanec, nasledovať bude Divadelná spoločnosť, ktorá prinesie kráľovský pozdrav Prievidžanom od kráľa Kolomana a kráľovnej Márie. Na pódiu vystúpi i školský orchester a Big Band Základnej umeleckej školy (ZUŠ) L. Stančeka, ZVA 12-28 Band, Tina, Marián Čekovský Band s Lenkou Piešovou a Funky Emotions. Večer bude patriť aj premiére divadelnej hry v KD Necpaly Jožko Púčik a jeho kariéra, ktorú si naštudovalo Divadlo z dvora.

Program 9. septembra bude patriť domácim tanečným súborom, rozprávke Divadla NAtraKY i vystúpeniam Country Limit Club, Bufet, The Kreins a Chill On The Sun. Večer sa predstaví Robo Opatovský s kapelou a kapela Flash zo ZUŠ L. Stančeka. Dychová hudba Prievidžanka, folklórny súbor Vtáčnik a Black Band vystúpia na jarmoku 10. septembra.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.08.2022
Do mesta sa vráti Banícky jarmok
Tradičný Banícky jarmok sa v septembri po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu vráti do Prievidze.
viac
17.05.2023
Okrúhle výročia si v meste pripomenú sériou podujatí
Mesto Prievidza si 910. výročie prvej písomnej zmienky a 640 rokov od udelenia kráľovských privilégií pripomenie v tomto roku sériou menších i väčších podujatí. Budú niesť podtitul Prievidzskí umelci na prievidzských podujatiach. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.
viac
30.05.2023
Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka, bude 2. a 3. júna
Mesto Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka - jarmok. Podujatie ponúkne od piatka do soboty (2. - 3. 6.) program s hudobnými interpretmi, ukážky remesiel, gastrozónu, tvorivé dielne pre deti aj sprievodné akcie.
viac
02.06.2023
Dni mesta prinesú koncerty, jarmok, oceňovanie najlepších aj ohňostroj
V horehronskej metropole štartujú v piatok (2. 6.) Dni mesta Brezna. Návštevníkov čakajú rôzne kultúrne vystúpenia, koncerty, jarmok, prezentácia tradičných remesiel, atrakcie pre deti, ale aj oceňovanie najlepších a v mestskom hoteli Ďumbier i národná výstava bonsajov a suiseki.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %