Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
09.10.2021 04:00

Projekt Srdce na dlani aj tento rok ocení aktivity dobrovoľníkov na Slovensku


Srdce na dlani


Ocenenie Srdce na dlani aj tento rok vyzdvihne výnimočné dobrovoľnícke skutky a aktivity vo všetkých krajoch Slovenska. Verejnosť môže jednotlivcov, organizácie alebo projekty nominovať do 8. novembra 2021.


TASR o tom informovala Eva Ščepková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.       

„Aj v roku 2021 prebehne oceňovanie Srdce na dlani vo všetkých ôsmich krajoch Slovenska. Navyše bude priamo prepojené aj s oceňovaním na celonárodnej úrovni, na ktoré budú nominované tie najvýnimočnejšie príbehy z jednotlivých krajov,“ priblížila riaditeľka platformy Dominika Hradiská.      

Poslaním a zmyslom ocenenia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo voľnom čase nájdu miesto na dobrovoľné aktivity v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. „Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu," dodala Ščepková.       

Nomináciu je možné zaslať prostredníctvom oficiálneho webu oceňovania www.srdcenadlani.sk, na ktorom sú dostupné všetky informácie, podmienky nominovania a nominačné hárky.       

O udelení ocenení v krajoch rozhoduje nezávislá hodnotiaca komisia zložená z predchádzajúcich ocenených a predstaviteľov organizácií podporujúcich dobrovoľníctvo. Komisia rovnako rozhodne o nomináciách na národnú úroveň, kde ocenenie Dobrovoľník roka organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí.      

Projekt je podporený dotáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2020
Nominácie „SRDCE NA DLANI 2019“ tentokrát aj do Martina
Desiateho decembra prebiehalo v novorománskej synagóge v Ružomberku oceňovanie dobrovoľníkov Žilinského samosprávneho kraja, pod názvom ,,Srdce na dlani“.
viac
07.11.2020
Verejnosť môže nominovať dobrovoľníkov na ocenenie Srdce na dlani
Ocenením Srdce na dlani vyzdvihne aj tento rok Bratislavské dobrovoľnícke centrum výnimočných dobrovoľníkov a koordinátorov. Nominácie môže verejnosť zasielať elektronicky prostredníctvom webu srdcenadlani.sk do nedele.
viac
20.10.2021
Prešov: Verejnosť môže nominovať výnimočných ľudí a projekty na ocenenie
Ide o ľudí, ktorí pôsobia v rôznych oblastiach spoločenského života a pomáhajú iným bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Nominované môžu byť aj výnimočné projekty, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.
viac
19.02.2022
Dobrovoľníci si prevzali ocenenie Krajské Srdce na dlani za rok 2021
Dobrovoľníci z Prešovského kraja si v uplynulých dňoch prevzali ocenenie Krajské Srdce na dlani za rok 2021 v jednotlivých kategóriách. O udelení rozhodla komisia, ktorá hodnotila rekordný počet nominácií. Celkovo ich prišlo 39, čo je najviac za 20 rokov oceňovania v Prešovskom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %