Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
17.02.2022 08:35

Projekt výstavby nájomných bytov pri Terchovskej je v procese EIA


Ilustračná snímka: (tasr).


Projekt výstavby 85 nájomných bytov pri Terchovskej ulici v bratislavskom Ružinove je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Predložila ho spoločnosť Metro Bratislava, v ktorej je väčšinovým akcionárom hlavné mesto.


Pozemok, na ktorom má bytový dom vyrásť, je ohraničený ulicami Terchovská, Banšelova a Galvaniho. Severne sa nachádza cesta I/61. Investičný zámer ráta s jedným bytovým domom, rozdeleným na čiastkové objekty. "Ide o obytný dom s dvomi spojenými pozdĺžnymi pavlačovými objektami, šiestimi bodovými pavlačovými objektami, suterénom s garážou a technickým zázemím," píše sa v projekte, ktorý ráta s 85 bytmi, 299 obyvateľmi a 137 parkovacími miestami.

Rovnako aj s poloverejnými priestormi pre podporu komunitného života obyvateľov. V zámere sa preto počíta s komunitnými stolmi, detským ihriskom, pieskoviskom či workoutom. Využiť sa majú aj strešné terasy na komunitné záhrady, včelíny, skleníky či na miesta na posedenie. Chýbať nemá kaviareň či bistro.

Architektonické riešenie bytového domu podľa investora zohľadňuje súčasné požiadavky na bývanie, ako aj environmentálne požiadavky na stavby a ich okolie. "Realizáciou navrhovanej činnosti sa zároveň prispeje k zlepšeniu nepriaznivého stavu nedostatku bytových priestorov, ktorý je akútny v rámci celého územia Bratislavy," deklaruje Metro Bratislava.

Celkové náklady na realizáciu stavby odhaduje na asi 9,3 milióna eur. Predpokladaný začiatok výstavby je v budúcom roku. Ukončenie prác očakáva v roku 2025.

Bratislava dlhodobo čelí akútnemu nedostatku nájomných bytov. Problém rieši magistrát, podľa ktorého by do piatich rokov mohlo v hlavnom meste pribudnúť okolo 1600 mestských nájomných bytov. Docieliť to chce rekonštrukciou starších mestských bytov, vlastnou výstavbou (okrem bytového domu Terchovská napríklad projekt na Muchovom námestí), kúpou bytov i spoluprácou s developermi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
21.01.2021
Mesto Košice chce na Jesenského ulici stavať nájomné byty
Na Jesenského ulici v Košiciach by mohli vyrásť mestské nájomné byty. Mesto vyhlásilo súťaž návrhov na ich výstavbu, lehota na predkladanie ponúk uplynie 1. februára.
viac
28.04.2021
Bratislava plánuje v Janíkovom dvore postaviť nájomné byty i parkovací dom
Mesto Bratislava plánuje v petržalskej lokalite Janíkov dvor, blízko plánovanej električkovej zastávky, postaviť jeden z mestských domov určených na nájomné bývanie a spoločne s tým aj parkovací dom režimu P+R.
viac
04.05.2021
Bratislava pozastavuje práce na projekte nájomného bývania v Prievoze
Mesto Bratislava pozastavuje práce na projekte komunitného nájomného bývania pre seniorov v ružinovskom Prievoze na Parkovej ulici. Na sociálnej sieti to oznámil bratislavský primátor Matúš Vallo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %