Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
21.08.2023 01:30

Projektom Strom do domu ponúka mesto občanom stromy na súkromné pozemky


Ilustračná snímka.


Projekt Strom do domu, ktorým chce mesto Trnava priniesť ešte viac zelene, sa vracia už po tretíkrát. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.


Majitelia rodinných domov so záhradami či iných súkromných pozemkov v rámci Trnavy môžu požiadať o mestský strom podľa svojho výberu. Týmto spôsobom môže mesto vysadiť dreviny aj na miestach mimo vlastných pozemkov.

"Za prvé dva roky pribudli vďaka tomuto projektu desiatky stromov na miesta, kde ako mesto sadiť nemôžeme. Samozrejme, doplníme ich drevinami v rámci mestskej výsadby. Takisto pripravujeme projekty mestských parkov na každej strane Trnavy," uviedol primátor Trnavy Peter Bročka.

O svoj Strom do domu môžu občania požiadať cez online dotazník. "Prihlásiť sa môžu aj tí, ktorí si už mestský strom adoptovali v minulých rokoch. Vyberú si buď okrasnú alebo ovocnú drevinu, podmienkou je vhodný pozemok vo vlastníctve. Ponuka platí pre prvých sto záujemcov," doplnila Majtánová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.03.2020
Trnava spúšťa projekt charitatívnej zbierky Bicykel do každej rodiny
Mesto Trnava v spolupráci s obchodným centrom na Ulici Ferka Urbánka a partnermi organizuje charitatívnu zbierku Bicykel do každej rodiny.
viac
15.03.2021
Projekt Strom do domu chce ponúknuť Trnavčanom stromy na adoptovanie
Projekt Strom do domu, ktorý plánuje čoskoro odštartovať mesto Trnava, ponúkne Trnavčanom na adoptovanie mestský strom.
viac
12.06.2021
V Beluši sa vďaka úspešnému projektu vybudujú dva cykloprístrešky
Rozvoj cyklistickej dopravy a tvorba miestnych cyklotrás patrí k prioritám obce na najbližšie obdobie. Beluša ako známa cyklistická obec a momentálne aj účastník kampane Do práce na bicykli 2021 s 12 registrovanými tímami je preto aktívna vo zvýšení bezpečnosti a komfortu nielen „svojich“ cyklistov.
viac
27.07.2022
Vajnorčania môžu o strom do svojej záhrady požiadať do konca júla
Obyvatelia bratislavských Vajnor môžu ešte do konca júla požiadať mestskú časť o strom do svojej záhrady. V rámci projektu Strom do domu chce samospráva prispieť k zelenším Vajnorám a k ochrane klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %