Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
25.01.2022 08:00

Prvá etapa cyklochodníka Pezinok - Limbach je takmer hotová


Snímka zdroj: (BSK).


Prvá etapa výstavby cyklochodníka medzi mestom Pezinok a obcou Limbach je takmer hotová. Ak to poveternostné podmienky dovolia, práce sa do konca januára majú presunúť na Fajgalskú cestu. Na svojom webe o tom informuje pezinská samospráva s tým, že cyklochodník má byť hotový do konca augusta.


V úseku na Kupeckého ulici je už vybudovaná časť od križovatky Malokarpatská - Kupeckého v smere do mesta pred rodinnými domami. "Cyklistický pruh bude súčasťou komunikácie, vedený v priestore, ktorý vznikol zúžením chodníka. Preto sa postupne odstraňuje časť zámkovej dlažby a vozovka komunikácie sa rozširuje tak, aby bolo možné vytvoriť bezpečný cyklistický pruh," priblížilo mesto. Upravované sú vjazdy do rodinných domov, ako aj bezbariérové napájanie chodníka na vozovku. Aktuálne tu bude pokračovať úprava chodníka pre peších, realizácia podkladových vrstiev a obrubníkov cyklochodníka a dokončia sa podkladové vrstvy a obrubníky na zastávke pred Základnou školou Kupeckého.

Koncom januára by sa mali začať práce aj v úseku Fajgalská. Cyklochodník bude začínať na križovatke ulíc Fajgalská a Vinohradnícka. "Následne bude vedený v jestvujúcom páse zelene vedľa existujúceho chodníka pred reštauráciou až po vjazd do Strednej odbornej školy Policajného zboru Pezinok," uviedla samospráva. Trasa má pokračovať popri ceste až po most pred zberným dvorom. "Celý úsek bude tvorený asfaltovým dvojpruhovým cyklochodníkom v šírke tri metre," spresnilo mesto.

Na začiatku úseku vybudujú odstavnú plochu pre cyklistov s mobiliárom vrátane cyklostojana s pumpou. Na tomto úseku nemajú byť žiadne dopravné obmedzenia. Cyklochodník, spájajúci Pezinok s Limbachom, by mal byť dokončený do konca augusta. Jeho celková dĺžka bude 4,3 kilometra a povedie od železničnej stanice Pezinok cez ulice Holubyho, Kupeckého, Hasičskú a Fajgalskú až po hranicu katastra pri obci Limbach.

Ide o jeden z najdôležitejších a najväčších investičných projektov, aké mesto Pezinok za posledné roky realizovalo. Náklady sú vyčíslené na 895 817 eur s DPH. Väčšina bude uhradená z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program. Výška nenávratného finančného príspevku je maximálne 685.433 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2020
Zazmluvnené projekty mesto zrealizuje napriek koronakríze
Mestské zastupiteľstvo vo Fiľakove schválilo návrh, na základe ktorého bude samospráva pokračovať v projektoch, na ktoré už má zazmluvnené finančné prostriedky.
viac
19.09.2020
Pezinok: V časti Grinava zrealizuje BVS novú kanalizáciu
Kanalizačná sieť v meste Pezinok sa dočká rozšírenia, ďalšia časť pribudne v časti Grinava. Na piatkovom brífingu o tom informovali zástupcovia Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), jeho akcionárov i mesta Pezinok.
viac
29.04.2021
Stará Ľubovňa začína s výstavbou cyklotrasy pri rieke Jakubianka
Možnosti bezpečného trávenia voľného času na bicykli sa v Starej Ľubovni opäť rozširujú. Po tom, čo sa minulý rok mesto úplne prepojilo s obcou Hniezdne súvislým asfaltovým cyklochodníkom, sa púšťa do lokality pri rieke Jakubianka.
viac
09.09.2022
Mesto avizuje postupné zintenzívnenie prác na električke v Petržalke
Hlavné mesto avizuje postupné zintenzívnenie prác na výstavbe električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku od Jungmannovej po Janíkov dvor.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %