Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
04.07.2024 02:10

PSK pozýva cyklistov na raňajky


Ilustračná snímka (PSK)


Aj túto letnú sezónu sa môžu cyklisti pristaviť pri občerstvovacom stánku Prešovského samosprávneho kraja, keď pôjdu do práce či na výlet. Cykloraňajky sa uskutočnia v ranných hodinách druhý júlový týždeň na dvoch sídliskách v Prešove.


Už budúci týždeň v utorok (9.7.) pohostí Prešovský samosprávny kraj všetkých cyklistov, ktorí sa vyberú do práce, do mesta, na výlet, či za inými povinnosťami. V dvoch občerstvovacích stánkoch na dvoch prešovských sídliskách bude samospráva ponúkať cyklistom zdarma vodu, pečivo, ovocie či sladké prekvapenie.

Stánky budú pre cyklistov k dispozícii od 6.00 do 9.00 hod. na cyklochodníku na Sídlisku III na Námestí Kráľovnej pokoja a na cyklochodníku na Sídl. Sekčov na križovatke ulíc Arm. gen. Svobodu a Laca Novomeského.

Prešovský samosprávny kraj chce touto aktivitou podnietiť obyvateľov krajského mesta, aby využívali viac alternatívne druhy dopravy namiesto áut. Cykloraňajky organizuje pravidelne každý rok už niekoľko sezón.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.08.2016
Cyklisti aj po schodoch
Prvá septembrová nedeľa v Ružomberku bude patriť už šiestemu ročníku netradičného cyklo podujatia Ružomberské schody.
viac
17.05.2017
Do práce na bicykli bude v máji jazdiť sedemtisíc cyklistov
Kampaň Do práce na bicykli na podporu ekologickej nemotorovej dopravy, sa koná štvrtýkrát. Tento rok sa do súťaže zaregistrovalo 74 miest a obcí. Tento počet prekonal všetky predošlé ročníky.
viac
17.05.2019
Obyvatelia Brodna a Vrania sa dočkali. Lávka ponad Kysucu je otvorená
Lávka cez rieku Kysuca, ktorá spája mestské časti Brodno a Vranie je od dnešného dňa oficiálne otvorená a spustená do prevádzky. Pôvodnú lanovú lávku, ktorá bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave, nahradila nová oceľová. Slúžiť bude peším a cyklistom.
viac
12.02.2020
Na výstavbu cyklochodníka získal Liptovský Mikuláš takmer 400 000 eur
V Liptovskom Mikuláši pribudne nový úsek chodníka pre cyklistov. Napojí sa na existujúci cyklochodník pri brehu Váhu a končiť bude v Liptovskej Ondrašovej pred mostom ponad Jalovčianku. Na jeho vybudovanie získala radnica 388 442 eur z eurofondov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %