Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
26.09.2022 07:45

PSK prerozdelil z nadačného fondu viac ako 9000 eur na podporu núdznych rodín


Ilustračná snímka.


Nadácia Prešovského samosprávneho kraja pre podporu rodiny prerozdelila ďalšie financie medzi núdzne rodiny v kraji. Hovorkyňa kraja Daša Jeleňová informovala, že tentoraz pomohla v 17 prípadoch a medzi žiadateľov prerozdelila vyše 9000 eur.


"Peniaze najčastejšie využijú na dofinancovanie rehabilitácií pre choré deti či zabezpečenie základných životných potrieb. Nadácia prvýkrát poskytla finančnú pomoc aj zo svojho nadačného fondu, a to rodine z obce Soľ, ktorej požiar zničil dom," priblížila hovorkyňa.

Dodala, že nadácia podporila všetky zaevidované žiadosti. Kraj zdroje nasmeroval do rôznych oblastí, od zdrojov tepla pre núdzne rodiny, cez oblečenie, nájom, školské potreby, či na nákup a opravu striech. Jednotlivé rodiny tak získali finančné prostriedky od 200 do 1000 eur, pričom sedem žiadostí bolo z Prešovského, štyri z Popradského a dve z Vranovského okresu. "Po jednej žiadosti to bolo z okresov Humenné, Snina, Levoča a Bardejov," dodala hovorkyňa.

Celkovo od svojho založenia v roku 2019 podporila už vyše 410 žiadateľov o pomoc. Rozdelila medzi nich viac ako 235 000 eur. Žiadosti o finančnú či nefinančnú pomoc prijíma nadácia celoročne. Všetky informácie pre žiadateľov zverejňuje na svojom webovom sídle www.nadacia-psk.sk. "Taktiež je celoročne otvorená pre sponzorov a donorov, ktorí sa môžu k pomoci núdznym pripojiť či už formou vecného alebo finančného daru," uzatvára Jeleňová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2021
Prešovský kraj pomohol ďalším rodinám v núdzi
Ďalších takmer 17-tisíc eur rozdelila Nadácia PSK pre podporu rodiny. A to celkovo 29 rodinám v Prešovskom samosprávnom kraji, ktoré sa ocitli v núdzi aj v dôsledku celosvetovej pandémie.
viac
14.06.2022
Nadácia kraja umožní letné tábory deťom zo sociálne slabších rodín
Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojej nadácie tento rok preplatí letné tábory približne 300 deťom zo sociálne slabších rodín. V rozpočte Nadácie KSK je na tento účel k dispozícii 50 000 eur.
viac
08.10.2022
Krajská nadácia spája sily s Úradom komisára pre deti
Úrad komisára pre deti a Nadácia PSK pre podporu rodiny budú spolupracovať pri poskytovaní pomoci i poradenstva. Prvým výstupom je výmena informácií i prepojenie webových sídiel, ktoré má pomôcť najmä rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením či deťom z marginalizovaných rómskych komunít.
viac
19.12.2022
Nadácia PSK rozdelila pred Vianocami rodinám viac ako 16 000 eur
Krajská nadácia pomohla ďalším rodinám v núdzi. Ešte pred Vianocami prerozdelila medzi 44 žiadateľov 16.107 eur. Informovala o tom Lea Lehotská z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %