Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
10.09.2018 08:05

Račianske vinobranie už tento víkend


Plagát - pozvánka


Druhý septembrový víkend bude v Rači patriť najväčšiemu a najobľúbenejšiemu podujatiu v roku – Račianskemu vinobraniu. Počas troch dní od 14. do 16. septembra mestská časť Rača pripravila množstvo rôznorodej tradičnej zábavy.


Nebude chýbať ponuka tradičného jedla a kvalitného pitia vo forme originálnych račianskych vín a poctivo dorobených burčiakov. V rámci programu vystúpia skupiny ako napríklad Horkýže Slíže, Para, Lavagance, diváci uvidia aj Majka Spirita, a koncerty bývalých hviezd speváckej súťaže Superstar – Lukáša Adamca a Adama Ďuricu. V sobotu 15. 9. si o 14.30 hod. sa bude konať tradičný alegorický sprievod od Družstevného domu Račan do amfiteátra v Knižkovej doline, kde sa priamo na pódiu bude o 15.30 konať vyhodnotenie súťaží Račianskeho vinohradníckeho spolku, konkrétne súťaž o najkrajší a najväčší strapec muštových a stolových odrôd hrozna a súťaž o najlepší burčiak.

V sobotu 15. 9. 2018 sa v amfiteátri o 18.45 hod. môžu návštevníci stať svedkami pokusu o svetový rekord v silovo-vytrvalostnom žonglovaní v podaní Milana Roskopfa (59), ktorý je ojedinelým zjavom vo svetovom žonglovaní a okrem troch certifikovaných zápisov v Guinnessovej knihe rekordov je držiteľom viac ako 50-ich svetových rekordov v najrôznejších žonglérskych disciplínach.

Tento rodák z Rače sa práve na Račianskom vinobraní pokúsi ako prvý človek na svete zdolať v silovo – vytrvalostnom žonglovaní s tromi 5 kg guľami magickú 100 sekundovú hranicu. Znamená to, že ak Milan vydrží žonglovať 1:40 min, tak to bude v tejto atraktívnej disciplíne nový svetový rekord. Len pre predstavu, za týchto 100 sekúnd urobí 300 nadhodení, čo pri 5 kilogramových guliach predstavuje celkovo nadhodenú hmotnosť 1,5 tony železa!

Autor: (ts-Rača)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.09.2017
Sezóna hodov a vinobraní je v plnom prúde!
Tento víkend vás do ulíc vytiahnu podujatia ako Týžden dobrovoľnictva, Fitfest, Račianske vinobranie, Vajnorské hody, Krúžkovanie Ružinova 2017, Vegánske hody 2017, Modranské vinobranie 2017 a Beh Pezinkom.
viac
06.09.2022
V Rači sa opäť uskutoční tradičné Račianske vinobranie
V bratislavskej Rači sa od piatka do nedele (9. - 11. 9.) opäť uskutoční tradičné Račianske vinobranie. Konať sa bude v amfiteátri v Knižkovej doline, na Námestí Andreja Hlinku, Alstrovej ulici a v Parku J. M. Hurbana. Mestská časť o udalosti informuje na svojom webe.
viac
13.09.2023
Rača opäť ožije tradičným vinobraním
Milovníci vína a burčiaku si v bratislavskej Rači opäť prídu na svoje. Mestská časť ožije od piatka do nedele (15. - 17. 9.) tradičným Račianskym vinobraním, teda oslavou vinohradníctva, tradícií a kultúry. TASR o tom informoval referent komunikácie miestneho úradu Miroslav Vajs.
viac
18.11.2023
Bratislava sa zapojí do iniciatívy k Svetovému dňu detí, namodro vysvieti UFO
Mesto Bratislava sa zapája do iniciatívy k Svetovému dňu detí, ktorý pripadá na 20. novembra. Ako pripomienka záväzku chrániť práva detí budú aj v hlavnom meste v daný deň svietiť niektoré dominanty na modro. Pripojiť k oslave sa dá už v sobotu na podujatí v Starej tržnici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %