Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
05.09.2023 10:55

Radnica chce lepšie podmienky na celodenné parkovanie i pre opatrovateľov


Ilustračná snímka (TASR)


V nadväznosti na spoplatnenie parkovania na verejných priestranstvách na celom území mesta Trnava, ktoré vošlo do platnosti 4. septembra, prichádza radnica s ďalšími zmenami v systéme statickej dopravy.


Chce zaviesť finančný strop na celodenné parkovanie, predplatené hodiny pre firmy aj lepšie podmienky pre ľudí, ktorí vykonávajú prácu opatrovateľov v teréne. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.         

O zmenách v príslušnom všeobecne záväznom nariadení (VZN) by sa malo rokovať na najbližšej schôdzi mestského parlamentu. Maximálna denná sadzba v zónach s voľným vjazdom je stanovená od štyroch do 12 eur, pritom najviac sa bude platiť v centre mesta. V aktuálnej tarife sa platí za celodenné státie niekoľkonásobok.         

Parkovacia karta Abonent je určená napríklad podnikateľským subjektom, ktoré potrebujú zabezpečiť parkovanie v zónach s voľným vjazdom pre viac vopred neurčených vozidiel. A nová karta Ambulant je pre subjekty poskytujúce sociálne služby a zdravotnú, ošetrovateľskú a paliatívnu starostlivosť obyvateľom mesta v čase od 7. do 19. hodiny. Ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím by zároveň mali dostať dvojnásobný kredit pre svojich návštevníkov - návrh VZN prináša 500 hodín na rok namiesto 250. Obyvatelia, ktorí nie sú profesionálnymi opatrovateľmi, no starajú sa napríklad o rodičov a potrebujú ich pravidelne navštevovať, by s kartou Rezident zóny po novom mohli každý deň bezplatne zaparkovať na 30 minút v zóne individuálnej alebo hromadnej bytovej výstavby.         

"Regulácia parkovania konečne priniesla do verejného priestoru poriadok a tam, kde budú iné samosprávy ešte dlho tápať, my už v rozbehnutom systéme môžeme ďalej rozširovať balíky výhod pre Trnavčanov," uviedol v danej súvislosti primátor Trnavy Peter Bročka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Dva nové portály radnice sú vianočným darčekom pre občanov
Dva nové špecializované portály, ktorých cieľom je zvýšiť transparentnosť a otvorenosť samosprávy, zavádza mesto Trnava ako vianočný darček pre svojich obyvateľov.
viac
18.03.2019
Radnica dopláca za reštituované byty niekoľko tisíc eur mesačne
Trnavskej radnici sa nepodarilo v zákonnej lehote do konca roka 2016 poskytnúť bytovú náhradu všetkým nájomníkom reštituovaných bytov, a tak aktuálne musí uhrádzať ich majiteľom rozdiel medzi regulovaným a komerčným nájomným.
viac
07.09.2020
Trenčianska radnica odporúča elektronický nákup parkovacej karty na Juh a Sihoť
Od 23. septembra tohto roka začne platiť regulované parkovanie aj na trenčianskych sídliskách Juh a Sihoť 3, 4. Radnica odporúča obyvateľom kúpiť si parkovaciu kartu cez internet.
viac
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %