Streda 11.12.2019
Dnes má meniny 
Hilda
°C
28.03.2019 11:35

Radnica má záujem o organizáciu letného EYOF v roku 2021


Ilustračná snímka


Mesto Liptovský Mikuláš by sa v roku 2021 mohlo stať dejiskom letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF). Primátor Ján Blcháč predložil minulý týždeň Slovenskému olympijskému a športovému výboru (SOŠV) ponuku na organizáciu podujatia.


Podľa primátora mesto disponuje potrebnou infraštruktúrou, skúsenosťami aj ochotou privítať podujatie. „Čakáme na odpoveď SOŠV, či našu ponuku zorganizovať olympijský festival mládeže prijme," uviedol.       

Ako mesto olympijských víťazov má Liptovský Mikuláš z minulosti viaceré skúsenosti s organizáciou podobných podujatí. Aktívne tu pôsobí Olympijský klub Liptova, na organizácii športových podujatí participujú mnohí dobrovoľníci. „Vieme ponúknuť rozsiahlu športovú infraštruktúru vrátane športového areálu na Akadémii ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefánika. Blízke okolie má súčasne k dispozícii dostatočnú kapacitu ubytovacích zariadení, ktorú môžu mladí športovci využiť," načrtol Blcháč.       

S rektorom AOS Jozefom Putterom už šéf radnice komunikoval o možnostiach, ktoré by v prípade organizácie EYOF v Liptovskom Mikuláši vedela akadémia ponúknuť. „V prípade, že by sme boli úspešní so žiadosťou o organizáciu podujatia, ponúka akadémia športoviská – atletický areál, bazén aj športové haly. Tiež by vedeli ubytovať väčšinu účastníkov," povedal primátor. Poukázal na to, že akadémia už teraz, nezávisle od konania olympijského festivalu, vykonáva kroky na skvalitnenie týchto športovísk.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2016
V roku 2021 zorganizuje mesto Európsky olympijský festival mládeže
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021.
viac
02.10.2017
Logo KOŠICE EYOF 2021 predstavené po prvýkrát verejnosti
Košice sa začali v tomto roku v spolupráci so Slovenským olympijským výborom pripravovať na zorganizovanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2021, ktorý sa uskutoční na Slovensku po prvýkrát. Súčasťou príprav bola aj tvorba loga podujatia.
viac
12.10.2018
Inštaláciou modernejších kamier chce radnica zvýšiť bezpečnosť
Zvýšenie bezpečnosti a ochranu verejného majetku na viacerých uliciach v Liptovskom Mikuláši chce radnica zabezpečiť novými modernejšími kamerami. Na projekt prevencie kriminality na rok 2018 získalo mesto v uplynulom období dotáciu vo výške 25.000 eur.
viac
16.10.2019
Prestarnuté topole v Liptovskom Mikuláši nahradí zdravý a nižší porast
Liptovskomikulášska radnica zvyšuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti so stavom drevín v meste. Prestarnuté stromy plánuje vyrúbať a nahradiť nižším zdravým porastom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %