Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
26.07.2023 02:25

Radnica rozmiestnila po meste kontajnery na malý elektrický odpad


Ilustračná snímka.


Obyvatelia Partizánskeho môžu po novom vyhodiť malé nepotrebné elektrické zariadenia i do špeciálnych kontajnerov. Prvých päť nádob rozmiestnila radnica vo vybraných lokalitách mesta, ich počet ešte zvýši. Informoval o tom primátor Jozef Božik.


"Kontajnery pribudli vo Veľkých Bieliciach, Štrkovci, Centre- Baťovanoch, na sídliskách Luhy I a Šípok. V najbližšom čase bude počet kontajnerov doplnený na 12," uviedol Božik.

Nádoby na elektroodpad pripravilo mesto v spolupráci s organizáciou zodpovednosti výrobcov Envidom. Do kontajnerov môžu obyvatelia vyhodiť malé kuchynské spotrebiče, elektrické a elektronické hračky, hudobné nástroje, IT zariadenia, spotrebiče na osobnú hygienu, mobilné telefóny, klávesnice z počítačov a iné zariadenia, ktoré sa zmestia do vhadzovacieho otvoru. Nepatria tam žiarovky, žiarivky, batérie, televízory a monitory. Radnica v tejto súvislosti pripomína, že elektroodpad môžu obyvatelia zaniesť i na zberný dvor.

Náklady na odvoz a recykláciu elektrodpadu, rovnako ako náklady na obstaranie nádob hradí organizácia.

"Aktivitou sa mesto snaží zvýšiť mieru triedenia, a tak zvýšiť ochranu životného prostredia," dodal Božik.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.03.2021
V Kremnici pribudla dvojica špeciálnych kontajnerov na elektroodpad
Obyvatelia Kremnice môžu po novom použité batérie a malé elektrozariadenia vhadzovať do dvojice špeciálnych kontajnerov na elektroodpad.
viac
14.04.2021
Trnava pokračuje v rozmiestňovaní kontajnerov na kuchynský bioodpad
Trnava pokračuje v rozmiestňovaní kontajnerov na kuchynský bioodpad na sídliskách a v zásobovaní domácností košíkmi na kuchynské zvyšky. Od utorka je k dispozícii v obytnom súbore Linčianska 35 kusov 240-litrových hnedých kontajnerov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
13.10.2021
V SR sa v minulom roku vyzbieralo približne 46.000 ton elektroodpadu
Na Slovensku sa v minulom roku vyzbieralo približne 46.000 ton elektroodpadu, zhodnocuje a recykluje sa okolo 94 percent. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR pri príležitosti medzinárodného dňa elektroodpadu, ktorý pripadá na 14. októbra.
viac
02.03.2023
Petržalka má kvôli vandalom posledný kontajner na drobný elektroodpad
V bratislavskej Petržalke vymizli pre pretrvávajúci vandalizmus takmer všetky kontajnery na drobný elektroodpad, batérie a akumulátory.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %