Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
17.06.2016 01:38

Radnica zakladá s miestnymi firmami Radu riaditeľov regiónu Vráble


Ilustračná snímka: (int.).


Majitelia, konatelia a riaditelia firiem, ktoré pôsobia vo Vrábľoch zakladajú spolu s mestom združenie, v rámci ktorého sa budú stretávať a spolupracovať.


Vstup mesta do Rady riaditeľov regiónu Vráble už na svojom júnovom zasadnutí odsúhlasilo aj mestské zastupiteľstvo. Hlavnou úlohou rady má byť podľa zakladajúcich členov riešenie spoločných problémov a výziev, výmena skúseností, postupov a kontaktov, neformálne a spoločenské stretnutia a propagácia pôsobenia firiem vo Vrábľoch i podpora verejnoprospešných aktivít a účasť na kultúrnom a spoločenskom živote v meste.      

Členovia pracovného výboru Rady riaditeľov regiónu Vráble sa zhodli na forme občianskeho združenia, ktoré umožňuje zastrešenie fyzických aj právnických osôb. Zároveň bol po pripomienkovaní spracovaný aj návrh stanov občianskeho združenia, ktorý bude predložený na prvej členskej schôdzi naplánovanej na 24. júna. "Máme zato, že vznik tohto občianskeho združenia vytvorí nové možnosti pre dosiahnutie cieľov jednotlivých podnikateľských subjektov a bude mať pozitívny dopad na obyvateľov v meste Vráble a jeho blízkom okolí,” informovala radnica.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.03.2017
Lučenec chce byť členom Združenia historických miest a obcí Slovenska
Návrh na vstup do združenia, ktoré vzniklo na základe iniciatívy primátorov a starostov najvýznamnejších historických miest a obcí Slovenska v roku 1995, podporili na zasadaní mestskí poslanci.
viac
24.04.2017
Advokáti budú zadarmo radiť Prešovčanom
Prešovská radnica podporila projekt bezplatného právneho poradenstva. Advokáti budú Prešovčanom zdarma radiť v priestoroch MsÚ 26. apríla 2017.
viac
17.10.2017
Občianske združenie Ružomberčan pomáha dolnému Liptovu
Doposiaľ sa združeniu podarilo zabezpečiť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu pre členov nad 65 rokov či opravu dlhodobo zničenej dlažby pred športovou halou Koniareň. Informovala o tom členka výboru OZ Ružomberčan Jana Streitová.
viac
03.10.2020
Pilotný ročník projektu ELoGE otvorený
Dobrý úradník, akreditovaný partner Rady Európy, v rámci realizácie projektu Zabezpečenie dobrej správy vecí verejných zorganizoval v dňoch 10. a 11. septembra v Bratislave úvodné zasadnutia s členmi Platformy národných partnerov ako aj participujúcimi samosprávami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %