Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
09.02.2023 11:40

Rekonštrukcia a modernizácia Angels arény je tesne pred dokončením


Na snímke Angels aréna v Košiciach 8. februára 2023 počas kontrolného dňa projektu rekonštrukcie a modernizácie Angels arény. Snímka zdroj: (tasr).


Rekonštrukcia a modernizácia Športovej haly Angels aréna v Košiciach je tesne pred dokončením. Projekt by tak mal byť hotový o niekoľko mesiacov skôr, ako sa predpokladalo. Informoval o tom primátor mesta Jaroslav Polaček na stredajšom kontrolnom dni.


"Už sa riešia drobnosti. Ak všetko pôjde dobre, stavebná firma nám oznámila, že koncom februára by chcela mať halu v takom stave, že nám ju začne postupne odovzdávať. Myslíme si, že v apríli, ak nebudú žiadne problémy, by sme mohli mať budovu skolaudovanú," povedal.

Zhotoviteľ prevzal stavenisko vlani koncom februára, práce mali byť podľa pôvodných plánov hotové do konca augusta tohto roka. Podľa generálneho projektanta Radoslava Levčíka aktuálne realizujú ukončovacie práce na obvodových mantineloch, palubovke a zábradlí. "Sú tu už aj miestnosti pre trénerov, rozhodcov, antidoping. Tieto miestnosti tu chýbali," dodal. Najväčšie komplikácie zaznamenali v rámci bočných tribún, po ich odkrytí museli vykonať práce navyše.

Rekonštrukcia a modernizácia Angels arény by mala stáť približne 3,1 milióna eur. Oproti pôvodne vysúťaženej cene je to viac o 450 000 eur. Náklady hradí mesto Košice a sumou 1,25 milióna eur prispel aj Fond na podporu športu. "Očakáva od nás, že hala nebude slúžiť len jednému športu, ale aj základným školám, mládeži, dorastu a športovým klubom. Bude univerzálna, dokážeme tu hrať všetky halové športy. Chceme, aby sa basketbal, najmä ženský, do tejto haly vrátil," doplnil primátor.

Budova bývalej jazdiarne má 120 rokov a je národnou kultúrnou pamiatkou. Obnovou sa podľa magistrátu priblížila svojej pôvodnej podobe.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2022
Mesto získalo z Fondu na podporu športu 1,25 mil. eur na Angels arénu
Správna rada Fondu na podporu športu schválila finančný príspevok v sume 1,25 milióna eur na modernizáciu Angels arény v Košiciach pri viac ako 50-percentnom spolufinancovaní zo strany mesta ako jej vlastníka.
viac
26.07.2022
Rekonštrukcia Angels arény pokračuje, suma za práce stúpla o 174 000 eur
Práce a dodávky na rekonštrukciu športovej haly Angels aréna v Košiciach pokračujú v súlade s harmonogramom, aktuálne je zrealizovaná viac ako štvrtina stavebných prác. Uviedlo to mesto Košice s tým, že cena za dielo vzrástla zatiaľ o 174 000 eur.
viac
07.11.2022
Rekonštrukcia Angels arény zdražela takmer o pol milióna eur
Cena za rekonštrukciu a modernizáciu športovej haly Angels aréna v Košiciach zatiaľ stúpla na necelých 3,1 milióna eur. Oproti pôvodne vysúťaženej cene ide o nárast o vyše 450 000 eur. Magistrát potvrdil, že očakáva ďalší nárast.
viac
24.03.2023
Rekonštrukcia Angels arény je v záverečnej fáze,začali preberacie konanie
Rekonštrukcia Angels arény sa dostala do záverečnej fázy. Mesto Košice a zhotoviteľ začali v utorok (21. 3.) preberacie konanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %