Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
23.12.2020 12:50

Rekonštrukcia námestia pred železničnou stanicou pokračuje


Práce na obnove predstaničného námestia v okolí zvolenskej hlavnej železničnej stanice pokračujú. Snímka zdroj: (tasr).


Práce na obnove predstaničného námestia v okolí zvolenskej hlavnej železničnej stanice pokračujú.


„Vydláždený je nový pruh pre autobusy mestskej hromadnej dopravy (MHD) či vytvorený nový, bezpečnejší priechod pre chodcov. Ten je priamo pred hlavným vchodom do budovy železničnej stanice. Postupne budú nasledovať práce, k väčšine z nich však pristúpime na budúci rok,” uviedla primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

S rekonštrukciou predstaničného námestia začala samospráva koncom septembra. „Podarilo sa nám na ňu získať státisíce z európskych peňazí. Práve vďaka nim si obnovu môžeme dovoliť,” dodala.

Parkovisko pred budovou železničnej stanice je aj naďalej uzavreté, v jeho priestore budú ešte pár dní umiestnené zastávky MHD. Na tomto mieste sa otáčajú autobusy a zároveň sú tam zastávky pre linky MHD číslo 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 a 14 smerujúce na sídliská Sekier, Zlatý Potok a Podborová.

Zároveň sa parkovisko stalo jediným vstupným miestom na vjazd ťažkej techniky, ako aj na prípadný zásah záchranných zložiek. „Dočasné zrušenie parkoviska je nevyhnutné pre rýchlosť a plynulosť prác. Už začiatkom roka však mienime vrátiť napríklad zastávky MHD na svoje pôvodné miesto pred hlavnú budovu železničnej stanice. V jej okolí postupne začne aj druhá etapa rekonštrukcie a napokon bude zrekonštruované aj samotné parkovisko. Po novom by sa naň dokonca malo zmestiť dvakrát toľko vozidiel, ako je to dnes,” informoval hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.

Ako dodal, cieľom obnovy predstaničného námestia je nielen skrášliť priestor, z hľadiska dopravy má byť tiež bezpečnejší.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2020
Mesto rokuje o termíne ukončenia rekonštrukcie karloveskej radiály
Mesto Bratislava aktuálne rokuje so zhotoviteľom stavby o termíne ukončenia rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Potvrdila to hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová s tým, že v najbližších dňoch poskytne magistrát bližšie informácie.
viac
11.01.2021
Prvú fázu obnovy námestia pred železničnou stanicou ukončili
Prvú fázu obnovy námestia pred železničnou stanicou vo Zvolene ukončili, zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa od nového týždňa vracajú na pôvodné miesto. Iinformoval o tom hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.
viac
27.01.2022
Ďalšiu časť Námestia Majstra Pavla zrekonštruovali, je z nej pešia zóna
Primátor mesta Miroslav Vilkovský pri príležitosti slávnostného otvorenia obnovenej časti uviedol, že rekonštrukciou prešla východná strana námestia od komunikácie medzi Bazilikou sv. Jakuba a mestským úradom po severnú časť vrátane chodníka na Košickej ulici po križovatku s Mäsiarskou ulicou.
viac
21.02.2023
Druhá etapa modernizácie zastávok MHD sa začína v týchto dňoch
Po vlaňajších prípravných prácach sa od tohto týždňa bude pokračovať v rekonštrukcii vybraných autobusových zastávok košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD). Ide o druhú etapu projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %