Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
18.06.2024 05:05

Rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku si zatiaľ pozrelo takmer 10-tis. ľudí


Ilustračný výrez plagátu


Prvú etapu rozprávkového podujatia na Bojnickom zámku od 12. do 16. júna si pozrelo takmer 10.0000 návštevníkov. Babičkine rozprávky na Bojnickom zámku budú pokračovať i tento týždeň, od 19. do 23. júna.


TASR o tom v pondelok informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.        

"Aktuálny ročník tradičného rozprávkového podujatia nesie názov Babičkine rozprávky a prináša liečivé spojenie rozprávok a byliniek," pripomenula Gordíková.        

Na návštevníkov podľa nej čakajú tri menej známe rozprávky Boženy Němcovej - O železnom kniežati, Je na svete spravodlivosť a Cesta k slncu. "Deti počas inscenovaných prehliadok zámku prechádzajú rozprávkami a za odmenu získavajú vrecúška so sušenými bylinkami. Po absolvovaní všetkých príbehov a nazbieraní všetkých byliniek z nich spoločne uvaria liečivý čaj," priblížila.        

Rozprávkové podujatie pripravuje SNM - Múzeum Bojnice už pravidelne ako odmenu pre školopovinné deti na konci školského roka. "Trojica rozprávok nadväzuje jedna na druhú, takže počas toho, ako budú návštevníci prechádzať zámkom a jeho jednotlivými miestnosťami, budú plynule prechádzať i príbehmi," dodala Gordíková.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.03.2019
Bojnický zámok v sobotu na hodinu zhasne, múzeum sa zapojí do Hodiny Zeme
Bojnický zámok sa v sobotu 30. marca na hodinu ponorí do tmy. Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice sa vypnutím vonkajšieho osvetlenia zámku v čase od 20.30 do 21.30 zapojí do celosvetovej kampane Hodina Zeme.
viac
23.04.2022
Petíciou v Bojniciach ľudia žiadajú dočasnú stavebnú uzáveru v okolí zámku
Časť obyvateľov Bojníc vrátane viacerých mestských poslancov žiada vyhlásenie dočasnej uzávery v okolí Bojnického zámku. Taktiež aj zrušenie územného rozhodnutia na výstavbu apartmánových domov v jeho blízkosti. Obávajú sa narušenia pohľadu na pamiatku.
viac
16.06.2022
Bojnický zámok opäť patrí rozprávkam, naučia deti spolupatričnosti
Už 24. ročník podujatia, ktorý sa začal v stredu, je venovaný klasickým príbehom z pera Pavla Dobšinského. Deti naučí, že klamať a kradnúť sa neoplatí, i spolupatričnosti.
viac
05.11.2022
Bojnický zámok sprístupnil nový prehliadkový okruh, vrátili sa i lektori
Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice sprístupnilo na začiatku novembra nový, tzv. zimný okruh po Bojnickom zámku. Ten nahradí dva doterajšie, ktoré opäť zaradí do ponuky budúci rok. Novinkou je i návrat lektorov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %