Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
25.11.2021 11:30

Rozsiahla revitalizácia vnútrobloku na najmladšom sídlisku je hotová


Na snímke časť revitalizovaného vnútrobloku s detskými hracími prvkami, lavičkami a novou stromovou výsadbou v Humennom v stredu 24. novembra 2021. Snímka zdroj: (tasr).


Rozsiahla revitalizácia vnútroblokového priestoru na sídlisku pod Sokolejom v meste Humenné je hotová.


Cieľom projektu za takmer pol milióna eur, ktorý mesto realizovalo v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, bolo vytvoriť plnohodnotné, funkčné a esteticky vyvážené prostredie pre obyvateľov a návštevníkov sídliska, uviedol pre TASR Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.

"Obnova najmladšieho humenského sídliska pozostávala nielen z úpravy stavebných plôch, ale aj z osadenia novej drobnej architektúry," priblížil s tým, že revitalizácia vnútroblokového priestoru medzi troma osempodlažnymi obytnymi blokmi sa dotkla celkovej plochy s rozlohou približne 1,85 hektára a dbalo sa pri nej aj na ekologické parametre.

Obyvatelia 636 bytov tu majú po novom k dispozícii dve väčšie ihriská, štyri detské ihriská, rozšíril sa pre nich parkovací priestor. Vo vnútrobloku tiež pribudli nové stojiská na komunálny odpad, osadil sa nový mestský mobiliár, vysadila nová zeleň, pôvodné verejné osvetlenie nahradili úspornejšie LED svietidlá. Prírodné jazierko, ktoré má prispieť k zlepšeniu mikroklímy, je zatiaľ ohradené bezpečnostným oplotením a nie sú v ňom osadené ani plánované fontány.

Ako vysvetlil Slavomír Jančík z odboru koncepcie a rozvoja mesta, keďže projekt neriešil zábrany na móle, mesto jazierko sprístupní až po tom, čo pri ňom z vlastných zdrojov zrealizuje architektonicky podobné oplotenie. "Fontány sú nateraz uskladnené, spustené budú na jar budúceho roka," doplnil. Samospráva tiež podľa Škubových slov na náklady Technických služieb mesta Humenné v jarných mesiacoch zatrávni revitalizované plochy.

Projekt Zlepšenie environmentálnych aspektov na území mesta Humenné ja spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja, jeho prvú etapu realizovala pre mesto spoločnosť Eurovia. Revitalizácia trvala trinásť mesiacov, na štyri mesiace na prelome rokov práce prerušili nevhodné poveternostné a klimatické podmienky a vyhlásenie núdzového stavu v súvislosti s ochorením COVID-19.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.01.2021
Handlová chce zabezpečiť revitalizáciu vnútrobloku i vybudovať detské jasle
Samospráva Handlovej plánuje v tomto roku zabezpečiť revitalizáciu vnútrobloku na Morovnianskej ceste i vybudovať detské jasle. Zabezpečiť chce i ďalšie investičné akcie, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
21.05.2021
Vnútroblok na Luhoch zrekonštruujú za viac ako 270 000 eur
Samospráva Partizánskeho zabezpečí revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Luhy. Investičná akcia za viac ako 270 000 eur počíta s obnovou drevín, stavebnými úpravami komunikačnej siete, prvkami urbanistického dizajnu, ako i výmenou vonkajšieho osvetlenia.
viac
13.07.2021
Projekt Agátka na Družbe počíta s 280-metrovým umelým potokom
Mesto Trnava sa chystá na ďalšiu z revitalizácií vnútroblokov, v rámci ktorej modernizuje sídliskové priestory postupne vo všetkých obytných štvrtiach mesta.
viac
11.11.2021
Žilina zrevitalizovala vnútroblok na Fatranskej ulici
Mesto Žilina zrevitalizovalo vnútroblok na Fatranskej ulici v Žiline za viac ako 340 000 eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka odstránili počas stavebných prác viaceré nedostatky a ľudia už môžu využívať všetky nainštalované prvky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %