Utorok 29.09.2020
Dnes má meniny 
Michal, Michaela
°C
07.08.2020 09:30

Rozšírené funkcie modelu sociálnych služieb v informačnom systéme


Ilustračná snímka.


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, nasadilo do Jednotného informačného prostriedku hospodárskej mobilizácie (EPSIS ® JISHM) nové evidenčné funkcionality v moduloch sociálnych služieb.


Po zaevidovaní mesta a obce, aj ako poskytovateľov sociálnej služby, bude možné v prípade krízovej situácie, akou bol aj núdzový stav vyhlásený vládou v súvislosti s pandémiou COVID  19, získať nárok  na pridelenie osobných ochranných či dezinfekčných prostriedkov, ale aj inej pomoci zo štátnych zdrojov.

Súčasný stav registrácie miest a obcí nie je dobrý. Na výzvu Ministerstva hospodárstva SR ale aj Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny zareagoval len 20 % miest a obcí. Odporúčame samosprávam aby ste v rámci príprav na druhú vlnu pandémie Covid – 19 opätovne zvážili registráciu a do systému sa zaregistrovali.

Podrobnosti o systéme ako aj návody a inštrukcie na registráciu sú k dispozícii TU. Informácie týkajúce sa bezpečnosti a krízového riadenia v čase hospodárskej mobilizácie sú dostupné na stránke MH SR, konkrétne TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.03.2020
Informácie pre obce s prítomnosťou marginalizovaných komunít
Minulý týždeň sme v spolupráci s odborníkmi a neziskovými organizáciami, ktoré sa venujú rómskym komunitám, pripravili analýzu situácie a návrhy riešení, zameraných na obmedzenie šírenia sa koronavírusu v marginalizovaných komunitách (MRK).
viac
06.05.2020
Rozpočet je nástroj riadenia miest a obcí
Združenie miest a obcí Slovenska sa v nedávnom prieskume sústredilo na vnímanie rozpočtov komunálu. Z prieskumu okrem iného vyplýva, že rozpočet mesta či obce nie je iba základný ekonomický zákon každej samosprávy. Pre veľkú skupinu starostov a primátorov predstavuje aj nástroj finančného riadenia.
viac
22.07.2020
Vieš o úradníckom čine, ktorý si zaslúži byť ocenený?
Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť v spolupráci s Klubom úradníkov dobrej vôle a ostatnými partnermi otvorili zbieranie nominácii do druhého ročníka Úradníckeho činu roka. Čas na nominovanie či prihlásenie sa je do konca augusta 2020.
viac
18.08.2020
Návratná finančná výpomoc
Ministerstvo financií Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky materiál „Návrh na poskytnutie návratných finančných výpomocí obciam a vyšším územným celkom na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020“.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.73 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %