Pondelok 30.03.2020
Dnes má meniny 
Vieroslava
°C
06.02.2020 05:35

Rozšírené rokovanie Komory miest Združenia miest a obcí Slovenska


Snímka zdroj: ZMOS


Podpredseda ZMOS a predseda Komory miest Štefan Gregor zvolal rozšírené rokovanie Komory miest ZMOS. Na jej rokovanie tak boli pozvaní nielen štatutári miest a mestských častí, ktorí sú členmi Rady ZMOS, ale aj ostatní zástupcovia členských miest a mestských častí.


Po otvorení rokovania sa účastníci sústredili na tému venovanú novým výzvam, ďalším grantom - príležitostiam pre mestá. K tejto téme vystúpil František Kašický, veľvyslanec s osobitným poslaním pre granty Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu.

Ďalší bod rokovania bol venovaný informácii o úlohách pre samosprávy v súvislosti so zákonom č. 371/2019 Z. z. o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Túto tému uvedie Milan Muška, výkonný podpredseda ZMOS.

Koncepcia mestského rozvoja do roku 2030 a platforma pre rozvoj slovenských miest bola predstavená Erikou Horanskou, vedúcou oddelenia mestského rozvoja Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zástupcovia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky informovali o možnosti samospráv zapojiť sa do súťaže o titul Európske hlavné mesto kultúry. Následne účastníkov rokovania informoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák o projektových aktivitách združenia za uplynulý rok. Diskutovanou témou boli periodické rozšírené rokovania Komory miest ZMOS a tiež postoje miest k nastavovaniu Európskych investičných a štrukturálnych fondov pre ďalšie obdobie.              

 

Autor: Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2017
V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS
Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Komuniké zo 14. rokovania Rady ZMOS
Bratislava – 22. septembra 2017 – V poradí 14. rokovanie Rady ZMOS sa konalo 21. a 22. septembra 2017 k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
14.10.2018
Rada ZMOS prijala zásadný postoj k aplikácii zákona o sociálnych službách
Združenie miest a obcí Slovenska sa na ostatnom rokovaní Rady ZMOS venovalo aj aplikačnej praxi zákona o sociálnych službách v podmienkach miest a obcí.
viac
02.07.2019
Rada ZMOS zvolila podpredsedov združenia
Rada Združenia miest a obcí Slovenska sa 1. júla 2019 v Liptovskom Jáne na svojom poslednom rokovaní pred letom venovala personálnym otázkam, zložením odborných sekcií a tiež aktuálnej legislatíve.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %