Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
31.03.2023 01:30

Ružinov odstránil za posledné dva roky 360 z 399 autovrakov


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavský Ružinov odstránil za posledné dva roky zo svojich ulíc 360 z 399 autovrakov. Je to 90 percent všetkých dlhodobo odstavených vozidiel na komunikáciách v správe mestskej časti.


Najviac takýchto áut je nahlasovaných na Štrkovci, Trávnikoch a Trnávke. Mestská časť o tom informuje na svojom webe.

"Najviac odťahov sa robí na Trnávke a Štrkovci, výzvy najlepšie zaberajú na Trávnikoch," približuje samospráva.

Za ďalší zaujímavý fakt, ktorý vyplynul z porovnania, považuje aj vplyv zavedenia parkovacej politiky. Poukazuje na to, že hoci počty vrakov v Starom Ružinove, na Nivách a v Ružovej doline klesli na minimum, celkové množstvo v rámci mestskej časti sa nezmenilo. "Je zrejmé, že niektorí majitelia ich len presunuli o niekoľko ulíc ďalej, teda do iného obvodu alebo mestskej časti," podotýka samospráva.

Mestská časť môže riešiť odťahy len na komunikáciách, ktoré má v správe. V prípade, že ide o komunikáciu hlavného mesta, rieši to bratislavský magistrát. Treba ho kontaktovať prostredníctvom e-mailovej adresy info@bratislava.sk. Ak je to súkromný pozemok, respektíve pozemok, ktorý patrí inej inštitúcii, zodpovednosť za riešenie danej veci má jeho majiteľ. "Neplatí teda často rozšírený názor, že miestny úrad musí vyriešiť všetko, čo sa deje na území mestskej časti," odkazuje samospráva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2017
Všetky cesty v Bratislave sú prejazdné
Do Bratislavy zavítala pravá zima a cestári sú neustále v teréne. V nočných hodinách bol vykonaný preventívny posyp v lokalitách Koliba, Kramáre a na mostoch, na ktorých sa tvorí námraza.
viac
23.02.2021
V Ružinove pri Štrkovci pribudol ďalší výbeh pre psov
V bratislavskom Ružinove pribudol ďalší výbeh pre psov, tentoraz pri Štrkoveckom jazere, konkrétne pri základnej škole na Drieňovej ulici. Nový oplotený výbeh vznikol na ploche, ktorú podľa starostu Martina Chrena využívali najmä slušní psičkári na vybehanie svojho psa.
viac
05.03.2021
V Ružinove pribudnú červeno-biele nádoby na drobný elektroodpad
Bratislavský Ružinov sa pridá k samosprávam, na území ktorých sú osadené červeno-biele zberné nádoby na drobný elektroodpad, batérie a akumulátory.
viac
06.10.2022
Ružinov získa do správy komunikácie a pozemky vo Vlčom hrdle
Bratislavský Ružinov získa do svojej správy komunikácie, pozemky a zeleň vo Vlčom hrdle, ktoré vlastní spoločnosť Slovnaft. Stať by sa tak malo na jar budúceho roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %