Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
23.05.2022 12:35

Rytiersky festival Rotenstein bude na hrade Červený Kameň tento víkend


Ilustračná snímka.


Historický festival Rotenstein sa po piatich rokoch vracia na svoje pôvodné miesto konania – hrad Červený Kameň. Svoje brány návštevníkom otvorí počas víkendu 28. a 29. mája.


V programe nebude chýbať rytiersky turnaj na koňoch a sokoliarske vystúpenie, informoval o tom za organizátora trnavskú Agentúru Hector Bystrík Holeček.

Rytiersky festival opäť prenesie návštevníkov do čias rytierov, princezien a zabávačov. Vrcholom programu bude turnaj na koňoch, s ktorým majú organizátori úspech aj v okolitých krajinách. "Predstavenie hráme už viac ako desať rokov a stále ho vylepšujeme. Turnaj na koňoch je dlhodobo naša najúspešnejšia časť programu, majú o neho opakovane záujem v Chorvátsku, Slovinsku, Rumunsku alebo Rakúsku," uviedol Holeček.

Okrem neho bude súčasťou programu aj sokoliarske predstavenie na koňoch skupiny z Českej republiky, ktoré diváci ešte na Slovensku nemali možnosť vidieť. "Skupina Falconia ponúkne divákom predstavenie na vysokej úrovni nielen svojimi zručnosťami, ale aj vierohodnosťou kostýmov," doplnil.

Brány Rotensteinu sa pre návštevníkov otvoria v sobotu 28. mája o 10. hodine, po oba dni bude prebiehať identický program. Súčasťou podujatia budú detské predstavenia, interaktívny program, hudobné a šermiarske predstavenia, zvieracia farma, tržnica či historické remeslá a zóna s občerstvením. Počas festivalu budú prebiehať aj prehliadky hradu, ktoré však nie sú zahrnuté v cene vstupného na festival. Informácie o možnostiach dopravy, parkovania a ďalšie sú na webe rotenstein.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2022
V piatok sa začína letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské
Vo Zvolene sa v piatok začína medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské (ZHZ). Divadelné inscenácie sa budú odohrávať večer na zámockom nádvorí a aj dopoludnia pre deti a mládež.
viac
22.06.2022
Kultúrne leto v hlavnom meste ponúkne viac ako 330 podujatí
Bratislava bude najbližšie mesiace opäť zaplnená hudbou, koncertmi, divadelnými vystúpeniami, workshopmi, komentovanými prechádzkami so sprievodcami či filmovými premietaniami.
viac
02.08.2022
Centrum ožije jubilejným 10. ročníkom festivalu Made in Slovakia
Centrum mesta Poprad opäť ožije festivalom Made in Slovakia. Jubilejný 10. ročník sa na Námestí sv. Egídia uskutoční od stredy 3. augusta do soboty 6. augusta.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %