Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
27.06.2023 01:30

S výmenou strechy plavárne chcú začať v auguste za plnej prevádzky


Snímka zdroj: (Mesto Liptovský Mikuláš).


Krytá plaváreň v Liptovskom Mikuláši dostane novú strechu. Mesto na jej obnovu načerpá úver 200 000 eur, výsledná cena vyjde zo súťaže na dodávateľa prác.


Tie by sa mohli začať v auguste za plnej prevádzky plavárne a skončiť do októbra. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Strecha na plavárni si už viackrát vyžiadala sanáciu. Na jar po topení snehu a dažďoch začala pretekať a voda sa dostávala do blízkosti elektroinštalácie. Správca, ktorým sú Verejnoprospešné služby mesta Liptovský Mikuláš, musel z bezpečnostných dôvodov na niekoľko týždňov celú budovu uzatvoriť.

"Robili tam opravy a vypracovanie revíznych správ, statik urobil sondy strešného plášťa. Na základe odborného posúdenia konštatoval nadmerné preťaženie nasiakavých materiálov a odporučil urobiť nový strešný plášť," priblížil primátor Ján Blcháč.

Plaváreň je situovaná priamo v centre mesta. Návštevníci majú k dispozícii 25 metrov dlhý plavecký bazén s maximálnou hĺbkou 1,6 metra a jeden neplavecký bazén s maximálnou hĺbkou 0,7 metra. V objekte sa nachádza aj telocvičňa, boulderingová stena, sauna a soľná jaskyňa. V letných mesiacoch má verejnosť možnosť využiť priľahlé ihrisko na plážový volejbal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2019
Mesto rekonštruuje školské kuchyne aj telocvičňu
Do nového školského roka dostanú liptovskomikulášske deti zrekonštruované školské kuchyne aj telocvičňu. Stavebný ruch je aktuálne v priestoroch školskej kuchyne v jedálni Základnej školy s materskou školou v Okoličnom, nasledovať budú kuchynské priestory MŠ Agátik a školská kuchyňa MŠ Stodoláčik.
viac
29.07.2020
Rekonštrukcia zdravotníckej školy si vyžiada 4 milióny eur
Investíciu viac ako 4 milióny eur si vyžiada rekonštrukcia 30 rokov starej budovy Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši.
viac
09.08.2021
Vo viacerých lokalitách v L. Mikuláši rozširujú parkovacie plochy
Verejnoprospešné služby (VPS) mesta Liptovský Mikuláš pracujú na rozšírení parkovacích plôch vo viacerých mestských lokalitách. Ako informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, parkovacie miesta pre potreby obyvateľov budujú z ekologickejších zatrávňovacích panelov.
viac
23.08.2023
Na plavárni opravia zatekajúcu strechu, bude to stáť 125 000 eur
Zatekajúcu strechu na budove mestskej krytej plavárne v Liptovskom Mikuláši začínajú opravovať. V utorok si stavbu prevzal zhotoviteľ, práce potrvajú do októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %