Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
22.02.2020 09:00

Šaľa chce revitalizovať priestor pred železničnou stanicou


Železničná stanica a jej okolie v Šali. Snímka zdroj: (vlaky.net).


Šalianska radnica pripravuje projekt riešenia priestoru pred železničnou stanicou. Mesto tam chce okrem revitalizácie vybudovať aj záchytné parkovisko, premiestniť tam autobusovú stanicu, vybudovať pešiu časť, chodníky, zeleň a infraštruktúru pre cyklistov.


Podľa slov Dajany Hanesovej z mestského úradu je projekt vo fáze prípravy na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, ktorý chce mesto získať z európskych fondov. „Už minulý rok bola pripravená vizualizácia predstaničného priestoru. Po vyhotovení projektovej dokumentácie pre územné konanie boli vypracované podklady pre proces posudzovania vplyvov na životné prostredie,“ uviedla Hanesová.

Ako pripomenula, mesto už má k dispozícii aj rozhodnutie o umiestnení stavby. „Keďže však svoje námietky prednieslo Združenie domových samospráv, všetky procesy sa predlžujú a vydané rozhodnutie o umiestnení stavby zatiaľ nemohlo nadobudnúť právoplatnosť,“ povedala Hanesová.

Mesto o projekte rokuje aj s predstaviteľmi Železníc slovenskej republiky (ŽSR) pre dotknuté pozemky, ktoré má záujem nadobudnúť do dlhodobého nájmu. „V tejto otázke sa konalo niekoľko kôl rokovaní s cieľom dohodnúť čo najlepšie podmienky nájmu pre mesto. Predstaničný priestor je predsa v prvom rade využívaný klientmi ŽSR. Podmienkou ŽSR bolo zapracovať do zámeru aj vybudovanie verejných toaliet,“ vysvetlila Hanesová.

Projekt je rozdelený stavebne na dve etapy, ich realizácia bude závislá od výšky získaných finančných prostriedkov, o ktoré sa mesto chce uchádzať v rámci výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu. „Ak však bude proces povoľovania stavby predlžovaný, môže byť možnosť získania nenávratných finančných prostriedkov ohrozená,“ dodala Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
09.01.2018
Štúdiu realizovateľnosti uzla Bratislava majú dodať v prvom polroku 2018
Štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava, ktorá má zásadným spôsobom ovplyvniť vývoj železničnej dopravy v hlavnom meste, má byť hotová a dodaná v prvom polroku tohto roka. Uviedla to hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.
viac
28.02.2020
Obec Dobrá Niva budovu železničnej zastávky nekúpi
Objekt železničnej zastávky v Dobrej Nive v okrese Zvolen, o ktorý prejavila záujem tamojšia samospráva, sa do majetku obce nedostane. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), ako vlastník nehnuteľnosti, ju totiž obci ponúkli za 18 000 eur, čo ale miestni poslanci neakceptovali.
viac
12.03.2020
Na sídlisku Farská lúka pribudne nové parkovisko aj ihrisko
Nové parkovisko aj ihrisko vznikne v blízkej budúcnosti na sídlisku Farská lúka vo Fiľakove v okrese Lučenec. Parkovisko chce samospráva podľa primátora Attilu Agócsa vybudovať ešte v tomto roku, ihrisko najneskôr v budúcom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %