Piatok 18.06.2021
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
13.05.2021 08:20

Šaľa odmení umelcov cenami Tvorivý čin roka


MsÚ Šaľa.


Mesto Šaľa rozhodlo o udelení cien Tvorivý čin roka. Za kultúrne aktivity v minulom roku bude odovzdaných celkovo sedem cien, ktoré získajú jednotlivci i kolektívy. O laureátoch rozhodla Komisia kultúry a cestovného ruchu.


Ako informovali jej členovia, cenu v kategórii divadlo získa Jana Feketeová za stvárnenie postavy dozorkyne v autorskom predstavení Divadla Asi Eli, Eli, lama sabachtani. V kategórii film získajú cenu manželia Miroslav a Magdaléna Bartovicovci za filmové a fotografické prezentácie divadelných súborov a kultúrnych podujatí v Šali.

Cenu Tvorivý čin roka v kategórii publicistika získa Michaela Harabišová za jej novinársku prácu a mapovanie príbehov o obyvateľoch mesta. V rovnakej kategórii bude ocenený aj študent osemročného gymnázia Michael Zemko za jeho román Dobrodružstvá Joea Cartera.

 

LAUREÁTI OCENENIA TVORIVÝ ČIN ROKA 2020 | MESTO ŠAĽA

 

Za choreografiu a spracovanie ľudových zvykov bude v kategórii folklór ocenený Slavomír Ondejka. Cenu v kategórii propagácia mesta získajú pracovníci Mestského kultúrneho strediska i členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. „Ocenením v kategórii výstavy odmení komisia Marcelu Kisteleki Svrčkovú za prezentácie prác s názvom Pod rúškom. V tejto kategórii budú ocenení aj autori Medzinárodnej konferencie s výstavou o divadelníctve v Šali a regióne,“ informovala radnica.

V kategórii Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia komisia rozhodla, že ocení viacerých laureátov. Ceny v tejto kategórii dostanú fotograf Milan Pospiš, divadelný režisér Roman Budai, hudobníčka a riaditeľka Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Nora Valentínová, speváčka a pedagogička ZUŠ Rita Záležáková, pedagogička Mária Hikkelová a riaditeľ Centra voľného času Michal Malárik. „Slávnostné odovzdanie ocenení sa uskutoční pravdepodobne koncom júna,“ oznámil magistrát.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.08.2016
Nominácie na Sociálny čin roka 2016 - výzva na zasielanie nominácií na ocenenia
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj tento rok pokračuje v oceňovaní Sociálneho činu roka.
viac
21.10.2016
Obyvatelia Šale môžu hlasovať za Tvorivý čin roka
Obyvatelia Šale sa môžu zapojiť do pravidelnej ankety Tvorivý čin roka, ktorú vyhlasuje Komisia kultúry a cestovného ruchu pri mestskom zastupiteľstve.
viac
21.01.2020
Aktívni umelci získajú ocenenia Tvorivý čin roka
Šalianska radnica dnes - v utorok (21. 1.) - v dome kultúry rozdeľuje ocenenia Tvorivý čin roka. Celkovo bude udelených sedem cien jednotlivcom i kolektívom, ktorých navrhli členovia komisie kultúry a cestovného ruchu mestského zastupiteľstva v Šali, ale i verejnosť.
viac
03.11.2020
Verejnosť môže posielať nominácie na ocenenie Tvorivý čin roka
Mesto Šaľa aj tento rok vyhlásilo anketu Tvorivý čin roka. V rámci nej oceňuje jednotlivcov i kolektívy za ich prácu v oblasti kultúry.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.50 %