Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
14.03.2020 02:20

Šaľa pridelí parkovacie miesta obmedzenému počtu záujemcov


Snímka zdroj: (sala.sk).


Mesto Šaľa avizovalo zmeny v prideľovaní parkovacích miest obyvateľom mestskej časti Veča. Ako o tom informoval magistrát, po vyhradení parkovacích miest dopravným značením budú žiadateľom pridelené parkovacie miesta podľa nových pravidiel.


Mesto už určilo daň, ktorú budú vlastníci áut platiť za užívanie verejného priestranstva na parkovanie. „Zároveň boli daňovníci informovaní o možnosti požiadať o pridelenie parkovacieho miesta v roku 2020. Pre konkrétnych záujemcov bude vyhradené len určité percento z celkového počtu parkovacích miest,” informovala o tom radnica.

Žiadateľov, ktorým sa vyhradené voľné parkovacie miesta neujdú, bude mesto evidovať v poradovníku. „Aby bolo záujemcovi vôbec nejaké parkovacie miesto pridelené, musí mať trvalý pobyt na adrese, kde žiada o vyhradenie parkovacieho miesta, a musí byť vlastníkom motorového vozidla, na ktoré bude parkovacie miesto určené. Pre jednu domácnosť bude môcť byť vyhradené len jedno parkovacie miesto, pričom žiadateľ nesmie mať žiadne záväzky voči mestu Šaľa,” konštatuje sa v pravidlách, ktoré zverejnil magistrát.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.09.2018
V mestských častiach vzniknú ďalšie parkovacie plochy
Tak ako vo všetkých krajských mestách na Slovensku, deficit parkovacích miest je viditeľný aj v Banskej Bystrici. Vedenie mesta sa preto venuje parkovacej politike systematicky od roku 2015.
viac
14.08.2019
V bratislavskej Vrakuni vybudujú zhruba 120 parkovacích miest
V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa má do konca septembra vzniknúť zhruba 120 parkovacích miest. Niektoré budú úplne nové alebo sa zlegalizujú také, ktoré boli na tráve či chodníkoch. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Vrakune Martin Kuruc.
viac
07.02.2020
V Senici pribudne 50 parkovacích miest
V meste Senica pribudne v priestore pri poliklinike a budove Sociálnej poisťovne 50 parkovacích miest. Informovala o tom hovorkyňa mesta Senica Viera Barošková.
viac
02.05.2020
V centre Piešťan začínajú fungovať nové parkovacie automaty
V Piešťanoch sa od 1. mája zmenili podmienky parkovania v centre a rozšírila sa zóna plateného státia. Radnica v uplynulých dňoch inštalovala podľa Martina Ričányho z úseku komunikácie na viacerých miestach nové parkovacie automaty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %