Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
20.04.2024 10:10

Šaľa uzavrie dohodu o spolupráci s chorvátskym mestom Našice


Snímka zdroj: tznasice.hr


Mesto Šaľa uzavrie dohodu o spolupráci s chorvátskym mestom Našice. Návrh dohody schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní 18. apríla.


Našice patria do Osijecko-baranjskej župy. Ako pripomenul šaliansky primátor Jozef Belický, v meste a okolitých osadách žije približne 14.000 obyvateľov. "Priamo v tejto lokalite je okolo 90 percent Slovákov. Podľa údajov Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí je v meste aktívne aj Slovenské kultúrne centrum Našice," skonštatoval Belický.         

Ako sa uvádza v návrhu dohody, spolupráca Šale a chorvátskeho mesta Našice sa bude týkať kultúrneho, spoločenského i športového života. "Predmetom vzájomnej spolupráce bude aj školstvo a mládežnícke aktivity, cestovný ruch i vzájomné spoznávanie národnej histórie a tradícií i podpora návštev obyvateľov. Spolupráca sa bude týkať aj inštitúcií, odborných útvarov, neziskových a občianskych organizácií, spolkov, športových klubov a tretieho sektora," doplnil mestský úrad.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2019
Tretí elektromobil bude slúžiť zamestnacom mestského úradu
Šalianska radnica pokračuje v „zelenom“ trende a svoj vozový park rozšírila o ďalší elektromobil. Na jeho kúpu získalo mesto financie z Environmentálneho fondu.
viac
05.02.2021
Mesto základné a materské školy od pondelka neotvorí
Mesto Šaľa základné a materské školy od pondelka 8. februára neotvorí. Fungovať budú ako doteraz, teda pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre. Rovnako ako doteraz bude fungovať aj školský klub detí na Základnej škole Ľ. Štúra.
viac
30.06.2023
Mesto a Staré Mesto budú spolupracovať pri údržbe ciest a chodníkov
Údržbu komunikácií, chodníkov a verejných priestranstiev v bratislavskom Starom Meste bude mestská časť postupne koordinovať s hlavným mestom.
viac
11.11.2023
V Mikroregióne Bytčianska kotlina sa dohodli na spolupráci pri odkanalizovaní
Samosprávy Mikroregiónu Bytčianska kotlina sa dohodli na spolupráci pri odkanalizovaní obcí Hlboké nad Váhom, Súľov - Hradná, Jablonové, Predmier, Maršová - Rašov a mestských častí Bytče - Hliník nad Váhom, Hrabové a Pšurnovice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %