Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
05.10.2019 11:10

Šaľu a Diakovce by mala spojiť nová cyklotrasa


Ilustračná snímka, zdroj: maxresdefault


Šaľu a obec Diakovce by v budúcnosti mohla spájať nová cyklotrasa. Obe samosprávy už začali s prípravou projektu. V súčasnosti je už hotová štúdia, ktorá určila trasovanie novej cyklistickej komunikácie.


Mestský úrad v Šali už začal aj s prípravou podkladov na vydanie územného rozhodnutia. „Potom bude nasledovať stavebné konanie a získanie finančných prostriedkov. V týchto dňoch sa primátor Šale Jozef Belický a viceprimátor Róbert Tölgyesi stretli so starostkou obce Diakovce Kristínou Jakócsovou, aby prediskutovali projektovú dokumentáciu a všetky potrebné povolenia,“ uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu.       

Podľa jej slov žiadajú občania cyklotrasu do Diakoviec už dlho. „Šaľania ju budú môcť využiť na relax, alebo ako bezpečnú ekologickú dopravu do termálneho kúpaliska v Diakovciach. Z Diakoviec do Šale zasa prichádza veľa ľudí za prácou, ale aj za zábavou, záľubami a športom,“ dodala Hanesová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2017
Banská Bystrica opäť úspešná v získavaní eurofondov
Na vybudovanie jednej zo šiestich plánovaných cyklotrás získalo mesto nenávratný finančný príspevok (NFP) z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 857 870 eur. Päť-percentná finančná spoluúčasť samosprávy predstavuje sumu 45 151 eur.
viac
08.10.2018
V meste pribudne most cez Hornád a trasy pre cyklistov i chodcov
Nový projekt dopravnej mobility v Spišskej Novej Vsi by mal vyriešiť vzťahy motorovej a nemotorovej dopravy. Cieľom je vybudovať moderné cyklistické, pešie a imobilné komunikácie popri rieke Hornád a smerom do historického centra mesta.
viac
26.02.2020
Šaľa pripravuje podklady k projektu cyklotrasy do Diakoviec
Šalianska radnica začala pripravovať podklady, ktoré sú potrebné pre vydanie územného rozhodnutia na výstavbu novej cyklotrasy. Tá spojí mesto s neďalekými Diakovcami.
viac
05.05.2020
Žilina začína budovať cyklotrasu zo sídliska Solinky do centra
Mesto Žilina začína budovať prvý úsek cyklotrasy H2, ktorá spojí sídlisko Solinky s centrom mesta. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka povedie prvý úsek celým sídliskom Solinky a bude sa končiť na Bulvári.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %