Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
06.02.2021 12:55

Samospráva hľadá šéfa vznikajúceho sociálneho podniku


Ilustračná snímka


Mestské zastupiteľstvo v Senici v uplynulom roku schválilo vznik mestského sociálneho podniku. Mesto v súčasnosti hľadá konateľa tejto spoločnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.


Cieľom tzv. integračného sociálneho podniku bude zamestnávať znevýhodnené alebo zraniteľné osoby, zapojiť ich do pracovného procesu a zároveň vykonávať pre mesto rôzne typy činností. "Mestskú firmu sme založili v decembri minulého roka s tým, že ihneď po jej založení sme pripravili a poslali na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR žiadosť o pridelenie štatútu Registrovaného sociálneho podniku. Momentálne čakáme na tento štatút, predpokladám, že do konca februára ho dostaneme," uviedol pre TASR zástupca primátora Filip Lackovič.       

Mesto v súčasnosti vyhlásilo výberové konanie na jeho konateľa. "Keďže ide o riadiacu funkciu, budúci konateľ by si mal okrem iného vedieť poradiť s rozpočtom, kalkuláciou prác i manažovaním zamestnancov. Preto je ako jedna z podmienok výberového konania uvedená prax v riadení," doplnil Lackovič.       

Spoločnosť bude zamestnávať najmä ľudí znevýhodnených na trhu práce, napríklad zdravotne alebo vekovo. "Preto je predstava taká, aby mal budúci konateľ okrem riadiacich zručností aj dostatočnú mieru pochopenia situácie zamestnancov, potrebný ľudský prístup a sociálne cítenie. Malo by ísť o človeka, ktorý bude vedieť skĺbiť kvalitné manažovanie firmy so sociálnym cítením. Zároveň by sa mal vedieť orientovať aj v hľadaní externých zdrojov pre sociálny podnik formou využívania rôznych grantov a výziev," doplnil viceprimátor.       

Termín podávania žiadostí o účasť vo výberovom konaní na konateľa spoločnosti je stanovený do 15. februára.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2020
Senica pripravuje založenie sociálneho podniku
Novembrové mestské zastupiteľstvo podporilo zámer mesta založiť mestský sociálny podnik. Pôjde o tzv. „integračný sociálny podnik“, ktorého cieľom bude zamestnávať znevýhodnené alebo zraniteľné osoby.
viac
22.01.2021
Vznik Najvyššieho správneho súdu
Ministerstvo spravodlivosti SR minulý rok presadilo niekoľko zásadných zmien, ktoré sú napĺňaním Programového vyhlásenia vlády v časti Obnova dôvery v právny štát. Jednou z nich je aj zriadenie Najvyššieho správneho súdu, ktorý má fungovať od augusta tohto roka.
viac
17.03.2021
Sociálny podnik mesta Senica začína s náborom zamestnancov
Po dovŕšení nutných administratívnych procesov na sklonku vlaňajšieho roka a v prvých mesiacoch tohto roka, začína Sociálny podnik mesta Senica s náborom nových pracovníkov.
viac
19.10.2022
Mesto dokončilo rekonštrukciu budovy DAV a sprístupnilo ju verejnosti
Mesto Senica dokončilo rekonštrukciu budovy DAV v priestoroch mestského parku a sprístupnilo ju verejnosti. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %