Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
21.04.2022 11:40

Senec dokončuje stavebné práce na čistiarni odpadových vôd


Snímka zdroj: (Mesto Senec).


Mesto Senec dokončuje stavebné práce na čistiarni odpadových vôd (ČOV) na Šamorínskej ulici. Samospráva o tom informuje na svojom webe s tým, že sa to týka novej aktivačnej nádrže a dosadzovacích nádrží. Rovnako aj rekonštrukčných prác na existujúcich objektoch.


"Sú vybudované nové čerpacie stanice, prijímacia stanica fekálií, prebiehajú montáže technologických zariadení, ako čerpadiel, stavidiel, montáž nového strojného vybavenia lapača pieskov a tukov s osadením separátora piesku, hrablice," vymenovalo mesto.

Postupne sú v čistiarni pripájané namontované zariadenia. Pracuje sa na verejnom osvetlení, vnútorných cestách a montujú sa vstupné brány.

Od začiatku februára je odstavené prijímanie fekálnych vôd na ČOV Senec pre rekonštrukciu objektov hrubého mechanického predčistenia – vstupnej čerpacej stanice, budovy hrablíc a lapača piesku a tuku. Fekálne vody bude podľa mesta čistiareň prijímať až po nábehu skúšobnej prevádzky novovybudovaných a rekonštruovaných objektov. "Predbežne najskôr od začiatku júna," spresnila samospráva.

Stavebné práce sú hradené z dotácie z environmentálneho fondu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2018
V obci Ploské pracujú na čističke odpadových vôd
Na dokončení stavby čističky odpadových vôd (ČOV) aktuálne pracuje samospráva Ploského v okrese Košice-okolie. V prevádzke by mohla byť v budúcom roku, obec ešte potrebuje technológiu za 150.000 eur. Pre TASR to povedal starosta Ploského František Petro.
viac
04.05.2021
V obci Nová Dedinka plánujú vybudovať čistiareň odpadových vôd
V Novej Dedinke v Seneckom okrese plánuje obec vybudovať čistiareň odpadových vôd (ČOV). Umiestnená má byť pri regionálnej ceste III/1062, zhruba 200 metrov od najbližšej bytovej zástavby v extraviláne obce.
viac
01.06.2022
TTSK vybuduje v Rohove čistiareň odpadových vôd
Novú čistiareň odpadových vôd vybuduje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v areáli Centra sociálnych služieb (CSS) v Rohove. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.
viac
05.01.2023
Dobrá Niva chce tento rok budovať novú ČOV, zaviedla tiež poplatok za rozvoj
Vybudovanie novej čistiarne odpadových vôd (ČOV) a následné prepojenie starej ČOV s novou a tiež spustenie procesu jednoduchých pozemkových úprav v lokalite IBV Nad Višničkami, to sú hlavné priority vedenia obce Dobrá Niva v okrese Zvolen na tento rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %