Sobota 26.09.2020
Dnes má meniny 
Edita
°C
17.01.2020 12:05

Sídlisko Mazorníkovo bude mať prvé jasle, mesto na ne dostane eurofondy


Snímka zdroj: mesto Brezno


V breznianskej mestskej časti Mazorníkovo pribudnú detské jasle. MPaRV SR začiatkom tohto roka schválilo žiadosť breznianskej radnice o poskytnutie nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako 630tis. eur na výstavbu prvých jaslí práve v tejto časti.


 Informovala o tom v stredu webová stránka mesta.  "Cieľom bolo uľahčiť prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám pre všetkých obyvateľov, podporiť rozvoj a vytvoriť priestor na poskytovanie služieb a starostlivosti o dieťa do troch rokov v záujme zosúladenia rodinného a pracovného života," priblížil primátor Brezna Tomáš Abel.       

Nové detské jasle mesto vybuduje na Ulici MPČĽ v hodnote viac ako 670.000 eur. "Celkové oprávnené výdavky sa týkajú spracovania projektovej dokumentácie, stavebných prác, dozoru a nákupu vybavenia jaslí vrátane vonkajšieho mobiliára. Mesto sa na projekte bude spolupodieľať piatimi percentami z tejto sumy a zároveň zabezpečí financovanie prípadných neoprávnených výdavkov z vlastného rozpočtu," spresňuje magistrát.       

Nový bezbariérový objekt jaslí s kapacitou 20 miest má vyrásť v blízkosti materskej školy na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo. "Našim obyvateľom poskytneme službu, ktorá je žiadaná, avšak mesto také zariadenie zatiaľ neprevádzkovalo," dodal primátor.       

Podľa štatistických zistení žije v Brezne vyše 600 detí do troch rokov, takmer tretina z nich vyrastá na uvedenom sídlisku. Napriek tomu, že v meste sú v prevádzke súkromné jasle, podľa vedúcej odboru riadenia projektov Milady Medveďovej nedokážu z kapacitného hľadiska uspokojiť dopyt po tejto službe. Navyše pre mnohých obyvateľov je súkromné zariadenie pridrahé.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.05.2016
V Brezne slávnostne otvorili zrekonštruovanú synagógu
Breznianska synagóga, ktorá je jedinou sakrálnou židovskou stavbou na Horehroní, sa po 70 rokoch dočkala rekonštrukcie. Mesto ju obnovilo za pomoci eurofondov.
viac
28.01.2018
Po Bratislave už jazdia prvé elektrobusy
Do vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava sú už dodávané postupne v zmysle harmonogramu prvé elektrobusy. Celkovo ich bude 18 a v premávke budú všetky do júna 2018.
viac
19.01.2019
Víťazi prvých krňačkových pretekov slovenského pohára sú z Brezna
Posádka v zložení Pavol Zlúky a Peter Stieranka z Brezna zvíťazila na prvom podujatí v rámci tohtoročného Slovenského pohára v krňačkových pretekoch. Súťaž sa konala počas príjemného zimného počasia vo Valaskej v okrese Brezno. Celkovo pretekalo 40 posádok.
viac
17.06.2020
Výstavba nových mestských jaslí má stáť vyše 730 000 eur
Nové detské jasle vo vlastníctve mesta by mali na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo, kde podľa aktuálnych údajov žije približne tretina všetkých detí do troch rokov, začať stavať už v najbližších mesiacoch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %