Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
27.04.2017 11:44

Šidzemnasti jarni jurmarok


Pozvánka.


Mesto Michalovce a  Organizačný výbor jarných trhov pozývajú Michalovčanov a návštevníkov mesta Michalovce na Šidzemnasti jarni jurmarok. Počas štyroch dní sa môžete tešiť na bohatý a pestrý program.


Jurmarok začne v piatok, 28. apríla 2017 na gazdovskom dvore, kde odštartuje súťaž vo varení kotlíkového guľášu. Pokračovať sa bude slávnostným otvorením jarmoku, na ktorom bude uvedená do života kniha Zemplín z neba. Dopoludnie spestrí spevácka skupina zo Spišského Štvrtka, Východňarské Šarkanice. Po vyhodnotení najlepšieho guľášu bude program jarmoku pokračovať v hudobnom duchu. Predstaví sa Veronika Rabada so skupinou a freedEggs – rock-punk band.

V sobotu sa môžete tešiť na 16. ročník jazdeckých pretekov – Jarná cena Michaloviec. Bude prebiehať v Parku študentov. Aj počas tohto dňa sa na tribúne pri mestskom úrade predstavia rôzne hudobné skupiny.

Nedeľa sa bude niesť vo folklórnom duchu. Popoludnie spestrí hudobná skupina Pavelčákovci, po ktorej bude nasledovať Stavanie mája, už tradične v podaní Folklórneho súboru Zemplín.

Prvomájový pondelok aj tentokrát spestria detské rybárske preteky na jazierku Baňa. Začnú sa o 8. hodine a sú určené deťom od šesť rokov. Štart 33. ročníka Podvihorlatského maratónu, 15. ročníka Michalovského polmaratónu a 2. ročníka Polmartónskej štafety je naplánovaný na 14. hodinu pred budovou mestského úradu na Námestí osloboditeľov.

Sprievodným podujatím Šidzemnasteho jarneho jurmarku bude aj Ulička remesiel.

Ňesanujme sebe, šak ľem raz žijeme!

 

Autor: (Iveta PALEČKOVÁ, MsÚ Michalovce)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2017
Siedmy ročník Birell BikeFestu 2017 klope na dvere
Posledný májový víkend bude už tradične v bikeparku Kálnica patriť najväčšiemu bicyklovému festivalu na Slovensku.
viac
06.09.2017
Cyklisti opäť obsadia centrum mesta
Centrum Ružomberka bude v nedeľu 10. septembra dejiskom cyklistického podujatia Ružomberské schody. Zásadnú úlohu v hlavných pretekoch zohrajú tunajšie historické schody, po ktorých sa budú preháňať majstri dvoch kolies.
viac
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
16.08.2019
Jubilejný Zemplínsky jarmok
Zemplínsky jarmok je podujatie, ktoré už neodmysliteľne patrí k letu v Michalovciach. Tento rok sa bude konať jeho jubilejný päťdesiaty ročník a prinesie naozaj pre každého niečo. Čo konkrétne to bude?
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %