Streda 11.12.2019
Dnes má meniny 
Hilda
°C
20.02.2017 01:41

ŠIOV pracuje na zelených vozidlách


Ilustračná snímka: (int).


Štátny inštitút odborného vzdelávania spolupracuje na projekte, ktorý sa týka zelených vozidiel. Presnejšie servisu a údržby hybridných áut a elektromobilov.


Projekt, na ktorom spolupracuje 14 partnerov zo 4 krajín – Slovensko, Česko, Maďarsko a Veľká Británia – sa zameriava na spájanie klasického vzdelávania s e-learningovými metódami v oblasti údržby a opráv hybridných a elektronických vozidiel.

Projekt je určený pre žiakov učebných a študijných odborov stredných odborných škôl v oblasti automobilového priemyslu. „V projekte sa dôraz upriamuje na využívanie inovatívnych učebných metód ako je bádateľské učenie, či metódy kritického myslenia, čo prinesie kvalitnejšie materiály pre učiteľov aj žiakov,“ hovorí riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michal Bartók, ktorý zároveň konštatuje: „Slovensko je bezpochyby svetovou automobilovou veľmocou. Budúcnosť patrí vozidlám priateľským k životnému prostrediu a tento projekt veľmi pružne reaguje na ekologické trendy.“

Výstupmi projektu budú e-learningové interaktívne výukové moduly podporené LMS, čo je funkcionalita vzdelávacieho portálu, pracovné listy a videá na praktickú výuku, ale aj metodické materiály pre učiteľov a online výkladový slovník odborných pojmov v jazykových mutáciách partnerov projektu.

Partnermi projektu zo Slovenska sú Štátny inštitút odborného vzdelávania, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky, Súkromná Stredná odborná škola – Duálna akadémia Bratislava a Centre for Modern Education Bratislava.

Školy zapojené do projektu budú testovať a vykonávať pilotáž novo vyvíjaných výučbových materiálov. Organizácie z prostredia automobilového priemyslu obohatia vyvíjané materiály o súčasné poznatky a zároveň budú poskytovať spätnú väzbu.

Projekt sa začal realizovať v januári tohto roka a potrvá do konca októbra 2019. Viac informácií je publikovaných na webovej stránke www.gwproject.eu.

 

Autor: (Michal Kaliňák, riaditeľ odboru smerovania mládeže ŠIOV)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2017
Do Košíc prichádza Burza príležitostí
Štátny inštitút odborného vzdelávania organizuje atraktívne podujatie, ktoré bude sprevádzať záujem škôl, žiakov aj zamestnávateľov. Burza príležitostí otvorí široké ponuky na prezentáciu šikovných žiakov, ambicióznych škôl a spoločensky zodpovedných zamestnávateľov.
viac
07.09.2017
Na brány slovenských škôl zvoní Eko Alarm
Spolu so školským zvončekom, ktorý pred pár dňami ohlásil začiatok nového školského roka, na brány slovenských škôl zvoní aj nový zaujímavý projekt - Eko Alarm. Cieľom projektu je zavedenie komplexného systému zberu triedeného odpadu na slovenských materských, základných a stredných školách.
viac
12.11.2018
Cieľom národného projektu je dostupná predškolská príprava pre všetky deti
Cieľom Národného projektu Škola otvorená všetkým je ukázať, že rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu by mal byť pre každého, týka sa to aj predškolskej prípravy.
viac
27.04.2019
Za 3 mesiace 27 podujatí a 196 návštev v KONEKTe pre mladých
Projekt Záruky pre mladých vo zvolenskom regióne sa blíži do svojej záverečnej časti. Zvolen je prvé a jediné mesto na Slovensku, ktoré skutočne naplnilo európsky projekt Záruk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %