Štvrtok 06.08.2020
Dnes má meniny 
Jozefína
°C
09.07.2020 11:30

ŠIOV pripravil v rámci týždňa odborných zručností súťaž pre malé podniky


ŠIOV.


Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) pripravil pri príležitosti Európskeho týždňa odborných zručností súťaž zameranú na malé podniky, živnostníkov a sociálne podniky, ktoré prispievajú k rozvoju komunity a ochrane životného prostredia.


Informovala o tom manažérka publicity ŠIOV Martina Jasaňová.

„Cieľom Európskeho týždňa odborných zručností je zvýšiť atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy poskytujúcej ľuďom praktické zručnosti, ktoré zlepšujú ich uplatnenie sa na trhu práce, a tiež prispievajú k vyváženému rozvoju spoločnosti vo všetkých oblastiach,“ informuje stanovisko ŠIOV. Do týždňa odborných zručností môže každá krajina a vzdelávacia inštitúcia prispieť originálnymi aktivitami a zapojiť viacero subjektov.

Pri tejto príležitosti pripravil odbor európskych politík ŠIOV súťaž Zviditeľnime-Reštartujme-Inšpirujme, ktorej ceny odovzdá výhercom minister školstva počas slávnostného podujatia. „Našou súťažou sa snažíme podporiť rozvoj podnikateľskej zručnosti ako jednej z kľúčových kompetencií pre celoživotné vzdelávanie, ktorá je založená na kreativite, kritickom myslení, iniciatívnosti, riešení problémov a vytrvalosti. Sociálny a ekologický rozmer predstavujú piliere udržateľnosti a potreby, ktoré si vyžadujú súčasné zmeny v spoločnosti i na trhu práce,“ uviedla vedúca odboru európskych politík ŠIOV Ľubica Gállová.

Súťaž trvá od 8. júla do 15. septembra. Prípadní záujemcovia nájdu bližšie informácie na webovej stránke tyzdenzrucnosti.eu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.11.2016
Témou bratislavského seminára bude „Voda, rieky a krajina“
9. novembra 2016 sa uskutoční v Bratislave seminár, ktorý organizuje Nadácia Ekopolis v rámci súťaže PRE VODU. Seminár je otvorený nielen pre záujemcov súťaže PRE VODU, ale aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
04.11.2016
Ministerstvo udelí Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016
Ministerstvo životného prostredia SR udelí 9. novembra 2016 v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016.
viac
03.07.2020
Poznáme držiteľov Inovačného ocenenia Žilinského kraja
Župa ocenila inovačné nápady v kraji v rámci 13. ročníka súťaže Inovačné ocenenie Žilinského kraja. Prestížne ocenenie sa udeľuje v 2 kategóriách – Malé a stredné podniky a Regionálny rozvoj. Cenu si odniesli aj traja najlepší študenti, ktorí uspeli v rámci súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer.
viac
13.07.2020
Európska iniciatíva „Podpora zamestnanosti mladých ľudí“
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %