Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
29.04.2024 11:05

Skalica získala dotácie na obnovu lesoparku i výstavbu úsekov cyklotrás


Ilustračná snímka (TASR)


Mesto Skalica sa pustí do dve desaťročia plánovanej obnovy miestneho lesoparku Hájek a rekonštrukcie Mestskej búdy. Radnica získala na projekt prostriedky z programu Interreg SK-CZ 2021-2027, celkový rozpočet projektu je 1,55 milióna eur pri spoluúčasti mesta.


Z rovnakého programu získala aj financie na výstavbu troch úsekov cyklotrás. Informuje o tom na svojom webe.         

Oddychová a turistická oblasť lesopark Skalický Hájek v blízkosti mesta dostane podľa zámerov obnovené chodníky, verejné osvetlenie i drobnú architektúru. Obnovené bude aj pódium pre vonkajšie kultúrne vystúpenia a projekt myslí aj na deti vybudovaním viacerých herných prvkov. Počíta sa aj s výsadbou drevín a kvetov.         

Turistický cieľ Mestská búda je súčasťou spoločnej cezhraničnej žiadosti s obcou Petrov z Českej republiky. Ide o tradičný vinohradnícky dom s pivnicou v lokalite Psíky, ktorá umožňuje okrem výroby a skladovania vína organizovať rôzne rodinné a spoločenské akcie. Tam sa bude robiť prístavba hygienických zariadení, prestavba kuchyne, výstavba nového vinárstva. Vymenia sa okná, opraví strecha, obklady a vonkajšie i vnútorné omietky, vymení sa elektroinštalácia. V priľahlom objekte vznikne turistické informačné centrum so zázemím pre poskytovanie služieb návštevníkom počas vybraných akcií. S realizáciou chcú v Skalici začať na jar budúceho roka.         

V rovnakom čase chcú odštartovať aj výstavbu troch úsekov cyklotrás. Prvý 1298 metrov dlhý úsek spojí Sídlisko SNP s Koreszkovou ulicou. Na SNP sa vyznačí cyklopruh na súčasnom chodníku, na Koreszkovej ulici sa chodník rozšíri. Druhý úsek bude merať 634 metrov a bude súčasťou Ulice Pplk. Pľjušťa. Cyklopruhy budú vybudované na jestvujúcej komunikácii. Tretí úsek bude dlhý 605 metrov a nachádzať sa bude na Ulici Dušana Jurkoviča. Cyklopruhy budú taktiež vybudované na jestvujúcej komunikácii. Predpokladaný náklad je 747.953 eur, mesto sa uchádzalo o dotáciu 688.116 eur.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.12.2017
V Skalici plánujú postaviť 33 bytov na podporu zamestnanosti
Mesto Skalica počíta v roku 2018 s rozpočtom zhruba 18 miliónov eur. Plánuje investície do materských a základných škôl, opravy ciest a chodníkov či s výstavbu 33 nájomných bytov s podporou Štátneho fondu rozvoja bývania na podporu zamestnanosti v regióne.
viac
12.01.2021
O dotácie PSK sa budú môcť žiadatelia uchádzať v troch programoch
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku prerozdelí v rámci svojho dotačného programu z vlastných príjmov štyri milióny eur.
viac
08.08.2022
Začína sa výstavba cyklotrasy Holíč-Skalica,realizuje ju Združenie obcí CykloEko
Prvé časti cyklotrasy v rámci projektu s názvom Rozvoj cezhraničnej siete cyklotrás pri Baťovom kanáli a v regióne Záhorie sa začínajú budovať.
viac
07.03.2023
Holíč a Skalicu spojí cyklotrasa, jej výstavba sa oproti plánu oneskorila
Na brehu rieky Morava sa uskutočňujú stavebné práce súvisiace s vybudovaním nového úseku Moravskej cyklotrasy. Informovala o tom za realizátora, ktorým je spoločnosť Eurovia SK, PR manažérka a hovorkyňa Simona Tančáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %