Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
08.12.2022 04:15

Skauti prinesú betlehemské svetlo na Slovensko v sobotu


Na snímke členovia organizácie Slovenského skautingu s Betlehemským svetlom pred jeho odovzdaním prezidentke SR Zuzane Čaputovej na nádvorí Prezidentského paláca 13. decembra 2021 v Bratislave. Snímka zdroj: (tasr).


Skauti prinesú betlehemské svetlo z Viedne na Slovensko v sobotu (10. 12.) po 33. raz. Počas najbližších dvoch týždňov ho po dvojročnej prestávke budú rozvážať po Slovensku aj vlakovými spojeniami. Informovala o tom tajomníčka Rady pre komunikáciu Slovenského skautingu Mária Dirgová.


Betlehemské svetlo odovzdajú skauti v nedeľu (11. 12.) počas svätej omše v Poprade poľským skautom. "V popoludňajších hodinách prinesú skauti svetlo k ukrajinským hraniciam, kde ho prevezmú skauti z Ukrajiny, aby ho ako symbol nádeje a mieru priniesli do vojnou sužovanej vlasti," doplnila Dirgová.

Na Slovensku prijme betlehemské svetlo medzi prvými prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorú navštívia skauti v Prezidentskom paláci v utorok (13. 12.). Plamienok z Betlehema prevezme od skautskej delegácie na čele s náčelníkom Slovenského skautingu Jánom Mitríkom a skautmi z Veľkého Zálužia, ktorí vyhrali celoslovenskú súťaž s názvom Družina roka 2022.

Počas posledného predvianočného víkendu (17. 12.) budú skautské posádky už od skorého rána roznášať betlehemské svetlo vlakmi po celom Slovensku. "Betlehemské svetlo sa dostane aj do obcí, kde nie je vlakové spojenie, aby k nemu mal prístup čo najväčší počet ľudí," poukázala Dirgová. Skauti budú roznášať svetlo až do Štedrého dňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2017
Betlehemské svetlo príde na Slovensko 16. decembra
Slovenskí skauti prinesú v sobotu 16. decembra Betlehemské svetlo z Rakúska, kde ho pre všetkých ľudí na Slovensku odpália vo viedenskom rímskokatolíckom farskom kostole sv. Františka z Assisi. Informoval o tom koordinátor Betlehemského svetla Marián Suvák.
viac
10.12.2021
Betlehemské svetlo príde na Slovensko tento víkend
Betlehemské svetlo príde na Slovensko tento víkend, skauti ho prinesú po 32-krát. Prezidentka Zuzana Čaputová prijme Betlehemské svetlo v pondelok (13.12.), pôjde tak o prvé oficiálne prijatie na Slovensku.
viac
14.12.2022
Betlehemské svetlo už žiari v paláci, prezidentka si ho prevzala od skautov
Betlehemské svetlo už žiari aj v Prezidentskom paláci. V utorok popoludní ho z rúk skautov prevzala prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava štátu sa poďakovala skautom za ich prácu, ktorú robia nielen s mladými ľuďmi.
viac
19.12.2022
Betlehemské svetlo svieti aj na najvyššie obývanom mieste
Betlehemské svetlo v nedeľu skauti odovzdali aj na Lomnickom štíte.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %