Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
23.05.2024 05:15

Školská inšpekcia zverejnila informácie týkajúce sa základných umeleckých škôl


Ilustračná snímka, zdroj: Eduworld.sk


Pätina elokovaných pracovísk kontrolovaných ZUŠ nie je zaradená v Sieti škôl a školských zariadení SR


Základné umelecké školy (ZUŠ) poskytujú základné umelecké vzdelávanie pre záujemcov o štúdium vo vekovom rozpätí detí predškolského veku až dospelých uchádzačov. Zabezpečenie učebných priestorov, ich materiálno-technické vybavenie a tiež zodpovedajúce personálne podmienky edukácie sú v ZUŠ nevyhnutné na poskytovanie plnohodnotného vzdelávania žiakov v zriadených umeleckých odboroch.

Aj v aktuálnom školskom roku Štátna školská inšpekcia (ŠŠI) realizovala v 27 ZUŠ tematické inšpekcie s cieľom zistiť stav základného a odporúčaného materiálno-technického, priestorového a personálneho zabezpečenia výchovno-vzdelávacieho procesu.

Zameriavala sa tiež na to, či výchova a vzdelávanie je poskytované v školách a ich elokovaných pracoviskách (EP), ktoré sú zaradené v Sieti škôl a školských zariadení SR. V zmysle školského zákona len takéto školy majú oprávnenie uskutočňovať výchovu a vzdelávanie.

Zo zistení ŠŠI vyplynulo, že v kontrolovaných školách z 97 aktívnych EP nebolo zaradených do Siete škôl a školských zariadení SR 21,6 %. Taktiež je potrebné konštatovať, že v porovnaní s predchádzajúcim školským rokom sa počet upozornení zaslaných zriaďovateľom zdvojnásobil (z 21 % na 44 %).

Ďalšie informácie, ako aj správu o Stave základného a odporúčaného materiálno-technického a priestorového zabezpečenia a personálneho zabezpečenia výchovno-vzdelávacieho procesu v základnej umeleckej škole nájdete na stránke Štátnej školskej inšpekcie.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.12.2018
Gindalos je zrkadlo, ktoré nastavujeme svojim predsudkom
Postaviť sa na pódium je pre rómske deti ešte o niečo ťažšie ako pre nerómske. Okrem vlastnej hanblivosti musia často prekonávať predsudky druhých ľudí.
viac
22.09.2020
Kampaň Do školy na bicykli
Včerajším dňom začala dvojtýždňová kampaň, ktorej cieľom je motivovať deti a ich rodičov, aby vyskúšali ísť do školy inak, ako autom či iným motorovým dopravným prostriedkom. Kampaň organizuje Cyklokoalícia pod záštitou ministra dopravy a výstavby SR.
viac
29.09.2020
Žiakom základných škôl budú pomáhať študenti pedagogiky
Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie koronavírusu pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl.
viac
22.03.2021
Environmentálna súťaž Hypericum 2021 pre ZŠ
Environmentálna súťaž Hypericum 2021 - praktické aktivity - adaptačné opatrenia na školskom dvore a v záhrade je určená pre žiakov 2. stupňa základných škôl a prihlasovanie do súťaže prebieha do 14. mája 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %