Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
27.06.2022 02:25

Školy sa môžu do konca mesiaca prihlásiť do programu Zelená škola


Snímka zdroj: (zelenaskola.sk).


Materské, základné, stredné aj špeciálne školy sa môžu ešte do konca júna prihlásiť do ďalšieho ročníka programu Zelená škola. Žiaci zo zapojených škôl naučili rodičov napríklad šetriť energie a využívať verejnú dopravu.


Informovala o tom Eva Sládková, komunikačná manažérka Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica, ktoré program organizuje.

Žiakov základnej školy s materskou školou v Babíne (okres Banská Bystrica) napríklad trápila rušná doprava v okolí školy. Vďaka výučbe, komunikácii s rodičmi, políciou a spolupráci s obecným úradom aktuálne pravidelne do školy dochádza autom o 16 percent menej žiakov a učiteľov ako pred dvoma rokmi. "Zamestnanci Obecného úradu Babín ráno v čase od 7.00 do 7.30 h dohliadajú na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechod pre chodcov na hlavnej ceste. Aj vďaka tomu veľa detí chodí do školy pešo alebo na bicykli," povedala riaditeľka školy Anna Kurčinová.

Materská škola v bratislavskom Devíne sa zas zaoberala triedením odpadov. Škola získala nádoby na triedený odpad a postupne v nej znížili množstvo nevytriedeného odpadu o viac ako o polovicu. Sládková poznamenala, že v materskej škole založili aj kompostér a aby znížili množstvo celkového odpadu, začali nakupovať vo veľkých baleniach.

"V programe Zelená škola vzdelávame a podporujeme učiteľov, ktorí chcú prinášať envirotémy do praktickej výučby a zapájať žiakov do zmien na školách," povedala manažérka programu Zelená škola Zuzana Gallayová. Ako dodala, za uplynulý mesiac navštívili 95 škôl a vidia ich premeny.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2017
Vzdelávací ekoprogram Zelená škola hľadá nových záujemcov
Už 13. ročník najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu Zelená škola, sa na Slovensku začne realizovať v školskom roku 2017/2018. Program prináša medzi žiakov priateľské vzťahy, zmenu myslenia a správania, zmysluplne využitý čas, nadšenie a optimizmus.
viac
07.09.2017
Na brány slovenských škôl zvoní Eko Alarm
Spolu so školským zvončekom, ktorý pred pár dňami ohlásil začiatok nového školského roka, na brány slovenských škôl zvoní aj nový zaujímavý projekt - Eko Alarm. Cieľom projektu je zavedenie komplexného systému zberu triedeného odpadu na slovenských materských, základných a stredných školách.
viac
09.05.2022
V máji sa v niektorých školách budú žiaci učiť vonku
Medzinárodný deň vyučovania vonku je globálne hnutie, ktoré inšpiruje a oslavuje hry a učenie sa vonku doma aj v škole. Tento rok pripadá na 19. mája, ale v Centre environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica ho rozšírili na celý mesiac máj.
viac
22.08.2023
ZŠ a SŠ sa môžu prihlasovať do ďalšieho projektu Elektroodpad - Dopad
Základné (ZŠ) a stredné školy (SŠ) sa môžu prihlasovať do projektu Elektroodpad - Dopad 7. Urobiť tak môžu do 22. septembra. Informovali o tom z Centra environmentálnej a etickej východy (CEEV) Živica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %