Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
06.09.2019 04:07

Školy sa pripravovali na zvýšený počet stravníkov


Ilustračná snímka - školská jedáleň Jedlíkova 7, Košice. Snímka zdroj: sdaj.tuke.sk


V tomto školskom roku by malo do prvých ročníkov košických základných škôl nastúpiť viac žiakov ako vlani, kedy evidovali 1995 prvákov. TASR o tom informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.


Školy sa podľa jeho slov pripravovali aj na zvýšený počet stravníkov, ktorý súvisí so štátnou dotáciou na stravovanie žiakov.       

V školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa v predchádzajúcich rokoch stravovalo v priemere vyše 74 percent žiakov. Na niektorých školách aj viac ako 80 percent. Podľa magistrátu iba v jednom prípade bude potrebné rozšíriť jedáleň pre 800 stravníkov. V niektorých len doplnili počty miest pri stoloch. „V našich školských jedálňach už približne tri roky po sebe modernizujeme, nahrádzame aj staré gastrozariadenia a zabezpečujeme nové. Skoro do každej jedálne boli dokúpené konvektomaty a iné zariadenia, ktoré nám pomôžu zvládnuť zvýšené počty stravníkov,“ povedala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Alžbeta Tamásová.       

Ako dodala, školám poskytli finančné prostriedky aj na zabezpečenie elektronických systémov na kontrolu dochádzky žiakov a pravidelne monitorujú stav prípravy na obedy zadarmo.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.06.2016
Školy v Jarovniciach bojujú s nedostatkom priestorov
Do prvého ročníka základnej školy v Jarovniciach, okres Sabinov, rodičia zapísali 180 detí. V obci s najpočetnejšou rómskou komunitou na Slovensku bojujú s nedostatkom školských priestorov a vyučuje sa tu na dve zmeny.
viac
06.12.2016
Školské jedálne v Poprade budú mať jednotný jedálny lístok
Od januára začne v deviatich školských jedálňach, ktorých zriaďovateľom je mesto Poprad, platiť jednotný jedálny lístok. Podľa viceprimátora Popradu Igora Wzoša cieľom tejto zmeny je postupné zvyšovanie kvality jedál.
viac
08.09.2017
Košice majú prvú mestskú športovú materskú školu
V Košiciach otvorili v tomto školskom roku novú materskú školu (MŠ). Ide o prvú mestskú škôlku so zameraním na športové aktivity a zdravý životný štýl. Kapacita je 80 detí, aktuálne sú otvorené 3 triedy.
viac
24.05.2018
Prváci na juhu SR majú do slovenskej školy cestovať 45 minút, rodičia sú proti
Rodičia z Rohoviec a okolitých obcí na južnom Slovensku, ktorí by svoje deti chceli poslať do škôl s vyučovacím jazykom slovenským, narážajú na problém. V neďalekom Šamoríne neprijímajú deti z okolia a úrady im odporúčajú prihlásiť deti do školy v Gabčíkove, kam cesta trvá asi trištvrte hodinu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %