Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
10.05.2024 03:05

Slávnostné otvorenie novovybudovanej kompostárne v meste Trebišov


Ilustračná snímka TASR


Piatok 10. 5. 2024 sa za účasti štátneho tajomníka MŽP SR PhDr. Štefana Kuffu, vedenia mesta Trebišov, stavebných spoločností a spoločností podieľajúcich sa na realizácii projektu, ako aj súčasných a bývalých poslancov mesta Trebišov slávnostne otvorili novovybudovanú kompostáreň v Trebišove.


Projekt „Zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu v Trebišove“ bol financovaný z prostriedkov Kohézneho fondu EÚ, Ministerstva životného prostredia SR v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia a mesta Trebišov v celkovej výške 3 490 565,86 EUR.

Realizácia projektu kompostárne trvala od marca 2022 a ukončená bola v decembri 2023.

Zariadenie zahŕňa niekoľko stavebných objektov ako je prijímacia hala, prijímacie boxy, plochy pre hygienizačné jednotky, plochy na dozrievanie kompostu, či plocha na uskladnenie hotového kompostu. Technologické zariadenie pozostáva z hygienizačných jednotiek, prevzdušňovacieho systému, čerpadiel, sifónov a dúchadiel. Ďalšími súčasťami sú rádiové teplotné sondy, riadiaci, kontrolný a vizualizačný systém.

Kompostáreň bude slúžiť na zhodnotenie biologicky rozložiteľného odpadu z údržby miestnej zelene, ale aj z domácností. Zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu ( odpad z kuchyne a zvyšky jedál ) a biologicky rozložiteľného odpadu ( tráva, burina, konáre) od rodinných domov sa spustí 13.5.2024.

Autor: (ts-mesto Trebišov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2019
Mesto kultúry otvorí burza rodinného striebra
Slávnostným ceremoniálom na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici a inscenovaným výkupom príbehov obyvateľov mesta na účel ich umeleckého stvárnenia odštartuje 19. januára historicky prvé Mesto kultúry Slovenskej republiky.
viac
10.02.2020
Trebišov pripravuje kompostáreň na bioodpad, chce využiť eurofondy
Mesto Trebišov chystá vybudovanie kompostárne na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Projekt zahŕňa stavebnú časť a obstaranie technických a technologických zariadení s celkovými výdavkami zhruba 3.159.000 eur.
viac
04.08.2022
Začali sa práce na výstavbe kompostárne
V Trebišove sa začali práce súvisiace s výstavbou novej kompostárne. Slúžiť bude na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Investorom je mesto Trebišov.
viac
07.03.2024
Obnovenú Grasalkovičovu záhradu by mali otvoriť v apríli
Obnovená Grasalkovičova (Prezidentská) záhrada v bratislavskom Starom Meste by mala byť pre verejnosť opäť otvorená v prvej polovici apríla. Pre TASR to uviedla hovorkyňa staromestského starostu Veronika Gubková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %