Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
23.11.2022 10:35

Sociálny taxík uľahčuje prepravu zdravotne hendikepovaných


Ilustračná snímka.


Uľahčenie prepravy zdravotne postihnutých Považskobystričanov na úrady a do zdravotníckych zariadení bolo hlavným cieľom zriadenia sociálneho taxíku.


Počas prvých týždňov fungovania sa stal vyhľadávaným spôsobom prepravy. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

Radnica zabezpečuje prepravnú službu do a zo zdravotníckych zariadení, rehabilitačných a liečebných zariadení, prípadne do štátnych a samosprávnych úradov v špeciálne upravenom vozidle, ktoré obstaral Dopravný podnik mesta Považská Bystrica. Vozidlo má aj zdvíhaciu plošinu pre pohodlné a bezpečné naloženie osoby na invalidnom vozíku.

"Pre využívanie služby je potrebné najskôr si ju objednať prostredníctvom žiadosti. Občania, ktorí majú o sociálny taxík záujem, doručia na mestský úrad poštou alebo osobne do podateľne žiadosť s potrebnými dokladmi. Po posúdení predloženej žiadosti dostane oprávnený občan preukaz prepravnej služby," informuje radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2018
Dve najlepšie župné stredné školy v systéme duálneho vzdelávania hodnotili prvú
Najviac žiakov má v systéme duálneho vzdelávania v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) zapojených Stredná odborná škola strojnícka v Považskej Bystrici. S počtom 217 dualistov je škola druhou najlepšou v rámci celého Slovenska.
viac
27.12.2018
Radnica pripravila dvoje osláv Silvestra - pre deti i dospelých
Po pozitívnych ohlasoch z minulého roka pripravila považskobystrická samospráva aj tento rok dvoje silvestrovských osláv. Popoludňajší Detský Silvester na ľade je určený najmä deťom, večerná rozlúčka so starým rokom odštartuje pred radnicou o 21.00 hodine.
viac
08.01.2020
Horehroncov dopraví do zdravotníckych zariadení sociálny taxík
Od Nového roka sa Združeniu obcí pre rozvoj mikroregiónu Horehron v spolupráci so Slovenským Červeným krížom podarilo spustiť novú službu - sociálny taxík.
viac
16.11.2021
Na sídlisku Rozkvet majú vyrásť dve bytovky a unikátny park
Na najväčšom považskobystrickom sídlisku Rozkvet by do dvoch rokov mali vyrásť dve nové bytovky so 124 bytmi a v ich bezprostrednej blízkosti unikátny mestský park s rozlohou takmer 23 000 štvorcových metrov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %