Streda 13.11.2019
Dnes má meniny 
Stanislav
°C
16.06.2016 04:33

Spišská Nová Ves zrekonštruuje komunikácie za 5 miliónov eur


Pohľad na Spišskú Novú Ves.


Samospráva mesta Spišská Nová Ves sa rozhodla zrekonštruovať a zmodernizovať miestne komunikácie, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Investíciu vo výške 5 miliónov eur schválili poslanci na stredajšom (15. 6.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.


„V posledných rokoch sme investovali veľmi veľa do rekonštrukcií miestnych komunikácii, ktoré boli v zlom stave. Za obdobie rokov 2013 - 2015 išlo o sumu viac ako 1 800 000 eur. Napriek tomu to stále nepostačovalo,“ povedal primátor mesta Spišská Nová Ves Ján Volný. Ako doplnil, snažili sa rekonštruovať ulice, kde bola najväčšia premávka a tie, ktoré si to najviac vyžadovali. „Preto sme sa rozhodli, že takmer všetky ulice, ktoré neprešli rekonštrukciou, až na niektoré výnimky, budeme opravovať. Je to okolo 60 ulíc cez jednotlivé časti mesta. Niekde ide len o výmenu asfaltového povrchu, inde pôjde o väčšie zásahy,“ povedal primátor.       

Ako doplnil, rekonštrukcia miestnych komunikácii je v projekte vyčíslená na 5 miliónov eur. „S týmto projektom ideme do súťaže. V prípade, že sa cena dostane pod túto hodnotu, tak by sme zo zvyšných peňazí vedeli opraviť ďalšie cesty alebo chodníky,“ vysvetlil. V tomto roku by podľa Volného mala prebehnúť príprava a v rokoch 2017 - 2018 by sa v dvoch etapách mala uskutočniť rekonštrukcia. „Na konci roka 2018 by mal byť tento problém na 95 % vyriešený,“ informoval.       

„Po zhotovení celého diela sa to preklenie do bankového úveru. Vzhľadom na to, že máme minimálnu úverovú záťaž a vynikajúci rating, máme prísľub z viacerých bánk, že samotný úrok bude minimálny. Úver budeme splácať desať rokov a splátky mesto výrazne nezaťažia,“ doplnil primátor. Výhodou je, zdôraznil, že sa cesty opravia naraz. Upozornil aj na fakt, že záruka na dielo bude plynúť desať rokov. „Takže aj keby zhotoviteľ urobil nejakú chybu, tak bude povinný ju napraviť,“ dodal Volný.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
21.08.2016
Prioritou obce je rekonštrukcia miestnych komunikácií
Obyvateľov dolnooravskej obce Párnica by najviac potešili zrekonštruované miestne komunikácie. Podľa starostky Milady Antalovej potrebujú na obnovu povrchu existujúcich ciest v dĺžke približne štyroch kilometrov takmer 900 000 eur.
viac
05.10.2016
Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska
Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %