Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
04.09.2020 02:20

Spomienka na obete holokaustu aj za účasti predsedu NR SR a predsedu vlády


Pietna spomienka.


Mestský Park v Seredi bude miestom pietnej spomienky pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia. Podujatie organizuje Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Galantským osvetovým centrom, mestom Sereď a Múzeom holokaustu v Seredi.


Pietnej spomienky na obete holokaustu a rasového násilia sa zúčastnia aj vedúci kancelárie prezidentky SR Štefan Rozkopál, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Radoslav Kutaš, generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis, primátor mesta Sereď Martin Tomčányi, prednosta Okresného úradu v Galante Ján Duranský, predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Richard Duda, zástupkyňa veľvyslanca a konzulka Veľvyslanectva Štátu Izrael na Slovensku Naomi Eldar, zástupca Veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku, riaditeľ Poľského inštitútu v Bratislave Jacek Gajewski či rabín Zev Stiefel.

Spomienka sa uskutoční v utorok 8. septembra 2020 o 11.00 hod. v Mestskom parku v Seredi.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2019
Múzeum holokaustu pripravilo podujatia aj mimo Serede
Múzeum holokaustu v Seredi pripravilo pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu spomienkovú sériu podujatí. Uskutočnia sa nielen v múzeu, ale aj na ďalších miestach na Slovensku.
viac
13.11.2019
Na vojnovom cintoríne v Trenčíne-Zábraní si uctili obete prvej svetovej vojny
Vojnový cintorín z 1. svetovej vojny v Trenčíne – Zábraní bol v tomto roku vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Na tomto mieste si pripomenuli obete vojnového konfliktu všetky vekové skupiny, zástupcovia ozbrojených síl SR i významní hostia.
viac
05.08.2020
V Handlovej si Dňom bielych ruží pripomenú obete banských nešťastí
Deň bielych ruží sa bude konať v pondelok 10. augusta 2020 pri Pamätníku baníkov na Ul. 29. augusta. Delegácia HBP, a. s., spolu so záchranármi položí vence o 9.10 h k Pamätníku obetiam banských nešťastí na hornej Nitre na mestskom cintoríne.
viac
10.08.2020
V meste si Dňom bielych ruží pripomínajú obete banských tragédií
Životy 20 baníkov a banských záchranárov si vyžiadal 10. augusta 2009 výbuch v handlovskej bani.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %