Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
09.02.2022 09:35

Športové kluby sa môžu do konca mesiaca uchádzať o mestské dotácie


Ilustračná snímka.


Športové kluby v Nitre sa môžu do 28. februára uchádzať o dotáciu z rozpočtu mesta. Podporu na svoju činnosť môžu získať v dotačných schémach pre strategické a pre ostatné športy.


Mesto má na prideľovanie dotácií vypracované presné podmienky a hodnotiaci systém. Žiadosti, ktoré splnia potrebné kritériá, posúdi Komisia Mestského zastupiteľstva pre šport. O konečnom pridelení financií napokon rozhodnú poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva. "Som rád, že pri schvaľovaní mestského rozpočtu na tento rok neboli úspešné snahy niektorých poslancov, ktorí chceli ísť do provizória. To by najviac ublížilo práve športovcom, kultúre a cestovnému ruchu, pretože by nebolo možné poskytovať dotácie. Je dobré, že rozpočet prešiel. Jeden z výsledkov je aj ten, že hneď na začiatku roka môžeme otvoriť dotácie a kluby sa môžu pripraviť na ich čerpanie," uviedol viceprimátor Daniel Balko.

Kluby, ktoré dotáciu získajú, môžu získané peniaze použiť na nákup športového vybavenia, na cestovné výdavky, ubytovanie a stravu, mzdy trénerom, prenájmy športovísk, úhradu výdavkov za energie a ďalšiu činnosť. "Je naozaj dobré, ak v tejto ťažkej pandemickej situácii, keď je obrovský pokles príjmov od divákov i od sponzorov, máme v meste dobre nastavené pravidlá. Opäť tak pomôžeme naozaj tým, ktorí robia šport zodpovedne, ktorí zapájajú mládež a ktorí vedia transparentne vyúčtovať to, na čo mestské peniaze využili," skonštatoval Balko.

Ako pripomenul, mesto dá na podporu športu aj tento rok približne 600 000 eur. "Myslím, že pre mesto, akým je Nitra, to nie je malá suma. Samozrejme, že požiadavky klubov sú ešte vyššie, ale myslím, že je dobré, že touto sumou im vieme pravidelne, čitateľne a udržateľnými spôsobom každoročne pomôcť," dodal Balko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2022
KSK spustil novú výzvu na poskytnutie dotácií
Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlásil výzvy na poskytnutie dotácií na rok 2022. V krajskom rozpočte je v rámci dotačnej schémy vyčlenených 600 000 eur.
viac
19.01.2022
Bratislava aj v tomto roku podporí revitalizáciu pochôdznych terás
Mesto Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás formou dotácie. Na tento účel vyčlenila samospráva v rozpočte 200 000 eur. Žiadosť o dotáciu môžu záujemcovia podať do konca marca. Bratislavská samospráva o tom informuje na svojom webe.
viac
25.02.2022
Petržalka aj tento rok podporí veľké športové kluby
Bratislavská Petržalka podporí finančne aj tento rok najväčšie športové kluby. Desiatim najväčším klubom pôsobiacim na jej území prerozdelí viac ako 185 000 eur. Najviac vyčlení pre mládež - futbalistov, gymnastov, basketbalistov a karatistov. Dotácie schválili tento týždeň miestni poslanci.
viac
22.04.2022
BSK zverejnil výzvu pre individuálne dotácie, alokovaných je 500 000 eur
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zverejnil výzvu pre individuálne dotácie na rok 2022, na podporu projektov je vyčlenených 500 000 eur. Žiadateľ môže podať maximálne dve žiadosti, na jeden projekt môže žiadať minimálne 1000 eur a maximálne 5000 eur. Spolufinancovanie nie je potrebné.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %