Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
11.04.2024 12:00

SSC rekonštruuje v okrese Stropkov tri mosty, práce by mali byť ukončené skôr


Ilustračná snímka (TASR)


Slovenská správa ciest (SSC) aktuálne rekonštruuje na ceste prvej triedy v okrese Stropkov tri mosty. Konkrétne dva v obci Breznica a jeden v Miňovciach. Kamiónová doprava je vylúčená od križovatky za obcou Turany nad Ondavou po križovatku za obcou Duplín.


Kamióny tak jazdia po ceste prvej triedy, ktorá slúži ako obchádzková trasa. SSC tvrdí, že rekonštrukcia mostov by mala byť zrealizovaná do konca tohto roka. Dokončenie dvoch stavieb bolo v pláne v roku 2025. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SSC Jana Lukáčová.         

Prednostom Okresného úradu v Prešove bola na spomenutých mostoch vyhlásená mimoriadna situácia. Čo sa týka mosta v Breznici, do konca roka 2023 bola podľa Lukáčovej zbúraná jeho viac poškodená polovica a nanovo zrealizovaná pokládka nosnej konštrukcie vrátane asfaltových vrstiev. V súčasnosti je na túto polovicu presmerovaná doprava a zhotoviteľ začal s búracími prácami na druhej polovici mosta.         

Na druhom moste v Breznici zhotoviteľ stavby podľa jeho slov v novembri a decembri 2023 zrealizoval obchádzkovú komunikáciu. Po presmerovaní dopravy vo februári 2024 začal s búracími prácami na pôvodnom mostnom objekte. Čo sa týka mosta v Miňovciach, zhotoviteľ realizuje prípravné práce na budovaní obchádzkovej trasy.         

Termín dokončenia prác na moste v Breznici je september tohto roka, na ďalšom október 2025 a na moste v Miňovciach november 2025. "Úsilie SSC aj zhotoviteľov smeruje k tomu, že by rekonštrukcia všetkých mostov mala byť ukončená v rovnakom termíne - na konci roka 2024," povedala Lukáčová.         

Ako doplnila, všetky stavebné akcie sú financované zo štátneho rozpočtu. Celkové náklady mostov v Breznici sú viac ako 1,1 milióna eur a 2,3 milióna eur a v Miňovciach viac ako 2,3 milióna eur s DPH.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2016
Stropkov investoval do opravy parku, osvetlenia i dopravy
Stropkovská samospráva sa na prelome leta a jesene zamerala na realizáciu viacerých menších investičných akcií. Novinkou v centre mesta je kompletná obnova oplotenia v historickom parku, ktoré bolo podľa dostupných informácií staré približne 70 rokov.
viac
22.11.2021
Kraj opravil ďalších takmer 9 kilometrov ciest v okrese Levoča
Prešovský samosprávny kraj zmodernizoval ďalších takmer deväť kilometrov ciest v okrese Levoča s dosahom aj na okres Sabinov. Úpravou prešli vozovky v nevyhovujúcom stavebno-technickom stave v úsekoch Bijacovce-Brezovica a obciach Vyšné Repaše a Uloža.
viac
11.04.2022
Rekonštrukcia mosta cez Oravskú priehradu môže stáť až 15 miliónov eur
Projektová dokumentácia k rekonštrukcii problematického mosta cez Oravskú priehradu v Námestove by mala byť do mesiaca hotová. Pre TASR to potvrdila predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová.
viac
07.07.2022
PSK preinvestuje na opravu ciest a mostov v kraji viac ako 6,4 milióna eur
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) zrekonštruuje viaceré úseky ciest a mosty v kraji. V stredu boli zhotoviteľom odovzdané na realizáciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %