Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
20.09.2017 01:29

Staré Mesto má grantový program na tento rok


Hlavné námestie v Bratislave.


Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.


Prioritami na tento rok je skultúrnenie verejného priestoru. Schválením grantového programu na rok 2017 o tom v utorok (19. 9.) rozhodli staromestskí poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva.       

Medzi typmi projektov, na ktoré je možné požiadať o grant, je napríklad revitalizácia a obnova verejného priestoru, zelene, nevyužitých priestorov či športovísk. Ale tiež komunitné a mobilné záhrady, zveľaďovanie vnútroblokov, predzáhradky alebo kontajnerové stojiská. Žiadosti o pridelenie grantu sa podávajú do 15. októbra, minimálna výška grantu je 500 eur. Oprávnenými žiadateľmi sú fyzické osoby a podnikatelia, ktorí majú trvalý pobyt, sídlo alebo pôsobia na území mestskej časti a taktiež právnické osoby, ktorých zakladateľom však nie je mestská časť.       

Cieľom grantového programu pre rok 2017 je reagovať na potreby mestskej časti, podporovať aktivity jej občanov a zamerať sa na zvyšovanie kvality života obyvateľov. Podmienky poskytovania grantov či formálne a obsahové kritériá výberu úspešných projektov vychádzajú z platného všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií a grantov z rozpočtu mestskej časti. Grantový program je zároveň v súlade s Koncepciou kultúrnej politiky mestskej časti na roky 2016 – 2020, ktorú staromestské miestne zastupiteľstvo schválilo koncom júna 2016.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Petržalka podporí zaujímavé projekty
Po zmene pravidiel poskytovania účelových dotácií pre neziskové organizácie, rôzne spolky a združenia či právnické osoby vykonávajúce verejno-prospešnú činnosť si o dotáciu požiadalo 95 uchádzačov.
viac
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
14.07.2017
V programe Zelené oči možno požiadať o grant do konca augusta
Obce a nimi zriadené rozpočtové a príspevkové organizácie, ale aj podnikatelia s projektom s verejnoprospešným účelom môžu poslednýkrát v tomto roku využiť možnosť získať grant v maximálnej výške 2000 eur z grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).
viac
25.06.2020
Viac prírody v areáli vašej firmy?
Nadácia Ekopolis hľadá dve spoločnosti pre spoluprácu na projekte pre podporu biodiverzity. Príprava projektu prináša možnosť financovať zmysluplné zelené zmeny v areáli vlastnej firmy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %