Štvrtok 27.02.2020
Dnes má meniny 
Alexander
°C
21.01.2020 01:55

Staré Mesto opravilo dvor v Pistoriho paláci


Ilustračná snímka: Staré Mesto


Pistoriho palác na Štefánikovej ulici, národná kultúrna pamiatka a jedno zo Staromestských centier kultúry a vzdelávania, už nebude ničiť vlhkosť. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto odstránila príčiny navĺhania palácových múrov. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou MK SR.


„Pistoriho palác je jedným z architektonických klenotov Starého Mesta. Som rada, že sa veci hýbu vpred a že sa nám podarilo urobiť ďalší podstatný krok k záchrane tejto pamiatky,“ uviedla Zuzana Aufrichtová, starostka Starého Mesta.

V rámci projektu bolo zrealizovaných viacero čiastkových zásahov, ktoré zabraňujú zavĺhaniu múrov paláca. „Projekt zahŕňa obnovu soklovej často povrchov vonkajších stien dvorovej fasády, obnovu povrchov interiérových stien v suteréne zdevastovaných vlhkosťou, realizáciu odkvapového chodníka v styku s dvorovou fasádou, oddrenážovanie časti plochy dvora do kanalizácie a realizáciu dažďových žľabov v podbrání paláca pri hlavnej vstupnej bráne a bráne do dvora,“ vypočítava Milan Chromík zo staromestského Oddelenia stratégie a projektového riadenia.

Rekonštrukčné práce boli realizované pod odborným dohľadom autorizovaného stavebného dozoru, technologický postup pri aplikácii sanačných systémov bol priamo na stavbe priebežne konzultovaný so zástupcom dodávateľa týchto systémov.

„Ako človek od fachu môžem povedať, že výsledok opráv bol zrealizovaný vo vysokej stavebno-technologickej kvalite a na umelecko-remeselnej úrovni,“ skonštatovala Aufrichtová.

Čiastková rekonštrukcia Pistoriho paláca je ďalším príspevkom mestskej časti k záchrane architektonického kultúrneho dedičstva v centrálnej mestskej časti.

 

 

Autor: (ts-Bratislava-Staré Mesto)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
06.07.2017
Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne
Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.
viac
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
04.12.2018
Do kresla starostu Starého Mesta oficiálne zasadla Z. Aufrichtová
Kreslo starostu bratislavského Starého Mesta patrí od utorka oficiálne Zuzane Aufrichtovej (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska). Miesto jej uvoľnil doterajší starosta Radoslav Števčík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %