Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
21.05.2024 08:55

Staré Mesto prichádza s možnosťou dať dieťa do jaslí aj na pol dňa


Zdroj: TASR - Erika Ďurčová


Umiestniť dieťa do jaslí v bratislavskom Starom Meste budú môcť po novom rodičia aj na pol dňa. Rozhodli o tom tento týždeň staromestskí miestni poslanci, keď schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN). Výška paušálneho poplatku bude 350 eur.


"Možnosť umiestniť dieťa do jasličiek aj na pol dňa doposiaľ neexistovala a mnohým rodičom v organizovaní života s malým dieťaťom výrazne pomôže," skonštatovala Martina Karmanová z oddelenia komunikácie miestneho úradu.         

Pokiaľ má uchádzač trvalý pobyt v Starom Meste alebo je zamestnancom miestneho úradu, môže si uplatniť zľavu z paušálneho poplatku, a to vo výške 50 eur. Stravovanie v rámci poldennej starostlivosti je spoplatnené sumou 2,20 eur na deň na dieťa.         

Výška paušálneho mesačného poplatku v zariadení počas celého dňa ostáva vo výške 500 eur. Zároveň však platí, že Staré Mesto poskytne prijímateľovi sociálnej služby, ktorý má trvalý pobyt v mestskej časti alebo je jej zamestnancom, zľavu vo výške 70 eur. Stravovanie v rámci celodennej starostlivosti je spoplatnené sumou 2,80 eur.

Staré Mesto prevádzkuje dve zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov, tzv. jasle. Zariadenia dlhodobo fungujú na Čajkovského a Záhrebskej ulici. Celkovo majú kapacitu 75 detí.         

VZN nadobúda účinnosť 1. septembra.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
03.12.2019
Staré Mesto je pripravené na zimnú údržbu
Staré Mesto je dobre pripravené na sneh a aj poľadovicu. Skonštatovala to starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová počas kontrolného dňa v spoločnosti TS Starého Mesta, a. s. (TSSM, as. S.), ktorá v centrálnej bratislavskej štvrti zabezpečujú zimnú údržbu.
viac
31.08.2020
Úrad Starého Mesta sprísni protiepidemické opatrenia
Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto od stredy 2. septembra sprísňuje protiepidemické opatrenia. Dôvodom je pozitívny skríningový test na COVID-19 jedného zo zamestnancov úradu.
viac
28.06.2023
Staré Mesto zvýši poplatok za jasle na 500 eur, zvýši aj stravné
Bratislavské Staré Mesto zvýši od septembra poplatok za jasle. Mesačný poplatok sa zmení z doterajších 400 na 500 eur mesačne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %