Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
16.06.2021 11:40

Staré mesto spúšťa bezplatnú právnu poradňu


Ilustračná snímka.


Staré Mesto spúšťa bezplatnú právnu poradňu pre obyvateľov mestskej časti. Pro bono poradňa je realizovaná v rámci verejnoprospešných aktivít staromestského nefinančného Fondu architekta Weinwurma.


„Poradňu spustíme 16. júna, následne bude bezplatné právne poradenstvo realizované vždy prvú stredu v mesiaci v priestoroch miestneho úrad na Vajanského nábreží,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Podľa Aufrichtovej obyvatelia často nemajú možnosť alebo nevedia, kde hľadať pomoc a radu pri právnom probléme. „Sme mestskou časťou s vysokým podielom obyvateľov v seniorskom veku. Poradňa by mohla pomôcť práve im, no samozrejme, jej služby môže využiť každý obyvateľ Starého Mesta, je otvorená pre všetkých,“ povedala starostka.

Poradňa bude obyvateľom k dispozícii vždy prvú stredu v mesiaci tri hodiny denne od 13.00 do 16.00 h. Môžu sa prísť poradiť v majetkovo-právnych záležitostiach, v otázkach právnych vzťahov medzi vlastníkom bytu a správcom bytových domov, resp. spoločenstva vlastníkov.

„Poradenstvo bude poskytované v rozsahu poskytnutia právnej rady ústne alebo písomne na maximálne 1,5 normostrany,“ upresnila Barbora Balunová z advokátskej kancelárie Lysina-Roško & Partners, s r. o. Ako doplnila, poradenstvo sa netýka vypracovania dokumentov, podaní ani zmlúv.

Staré Mesto plánuje prizvať k spolupráci v bezplatnej právnej poradni aj ďalšie advokátske kancelárie.

 

Autor: (staremesto.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2020
V bratislavskom Ružinove spustia právnu poradňu pre seniorov
Dôchodcovia sú najčastejším terčom rôznych podvodníkov, ktorí sa ich snažia obrať o peniaze a majetok. V bratislavskom Ružinove začne preto od budúceho týždňa fungovať bezplatná právna poradňa pre seniorov.
viac
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
26.03.2021
Staré Mesto vyzýva obyvateľov na vytvorenie reťaze spolupatričnosti
Bratislavské Staré Mesto vyzýva obyvateľov na vytvorenie reťaze spolupatričnosti. Vytvorená by mala byť z textilných sŕdc ozdobených rôznymi technikami, zapojiť sa môžu všetky vekové kategórie.
viac
03.11.2021
V Starom Meste sa bude diskutovať o otváracích hodinách prevádzok
V bratislavskom Starom Meste sa bude vo štvrtok (4.11.) opäť diskutovať o otváracích hodinách prevádzok v centre mestskej časti. Podujatie sa uskutoční v režime OTP, obyvatelia sa naň pre obmedzený počet musia prihlásiť. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %